שיתוף

יותר משלושה רבעים (77%) מהמשיבים בסקר מעריכים כי פנסיה ממקום העבודה היא יתרון חשוב לעובדים, כך על פי מחקר של רויאל לונדון.

בסקר שנערך לאחרונה בלונדון בנושא פנסיה לעובדים נסקרו 325 ארגונים אשר בדרך כלל מעסיקים בין 10-250 עובדים. הסקר חשף כי 77% מהמעסיקים שנסקרו סבורים כי פנסיה ממקום העבודה היא הטבה חשובה וקריטית. עוד נמצא בסקר, כי 66% מהמעסיקים הנשאלים יהיו מוכנים להקל על העובדים ולהגדיל את שיעורי התרומה לפנסיה שלהם כאשר הם יקבלו העלאה בשכר.

עוד נמצא במחקר, כי:

78% מהמעסיקים שהשיבו הראו אכפתיות לגבי פנסיה במקום העבודה.

62% מהמעסיקים שהשיבו צפויים להתאים את שיעור ההפקדה לפנסיה כשיעלה השכר של העובדים.

35% מהנשאלים מאמינים כי האחריות העיקרית להגדלת החיסכון במקום העבודה טמונה בעובד, לעומת 30% שאמרו כי ספקי הפנסיה צריכים לקחת את האחריות העיקרית להגדלת החיסכון במקום העבודה.

18% מהמשיבים סבורים כי הממשלה צריכה להיות הבעלים העיקריים של האחריות להגדלת החיסכון במקום העבודה, לעומת המעסיקים עצמם (6%) או יועצים (5%).

לדברי סטיב ווב, מנהל מדיניות ברויאל לונדון, על פי הפרסומים: "למרות שלמעסיקים יש הרבה דברים אחרים להתרכז בהם, יש להם חלק מכריע בניתוב כספי החברה כדי לחסוך יותר. רוב המומחים מסכימים כי לשיעור התרומה הכולל לפנסיה של 8% אשר יושג בשנת 2019 לא יהיה מספיק כדי לספק פרישה נוחה עבור רוב העובדים שמשתכרים הכנסות בינוניות וגבוהות. הנכונות של המעסיקים לשקול הסלמה אוטומטית של התרומות שיחפפו עם העלאות שכר מעודדת מאוד. גישה זו פעלה היטב בארה"ב ובכמה ארגונים מובילים בבריטניה מובילה ומציעה את הסיכוי הטוב ביותר להגביר את שיעורי ההפקדות לפנסיה של המעסיקים עד לרמות מציאותיות".

עוד ווב מוסיף ואומר: "כדי להמשיך את ההצלחה של ההרשמה האוטומטית, יש לבדוק את הסכמות כדי לענות על הצרכים של המעסיק ואת המטרות לטווח הארוך. אבל זה לא רק התוכנית אלא יש לבחון איך היתרונות שלה מועברים לעובדים. מעסיקים, בהנחיית ייעוץ פיננסי, צריכים לספק לעובדים שלהם תכניות לניהול תקציב נכון וחסכון טוב יותר לטווח הארוך.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה