מה מעסיקים מחפשים אצל מועמד? התכונה המרכזית שמעסיקים תרים אחריה

מה מעסיקים מחפשים אצל מועמד? התכונה המרכזית שמעסיקים תרים אחריה

טל דבי, מנהלת משאבי אנוש בחברת Energy Team, מספרת על תכונת האמינות החשובה וההכרחית אצל מועמדים לתפקיד

שיתוף
טל דבי. צילום: ניר קידר

טל דבי. צילום: ניר קידר

תכונת האמינות מתורגמת למידה שבה ניתן לסמוך על אדם לעשות מה שמצופה ממנו. עובד אמין הוא אחד שמגיע לעבודה בזמן ומוכן להשלים את עבודתו במועד. עובד מהימן עושה מה שהוא אומר שיעשה.

בעוד שהאמינות האישית היא חיונית במקום העבודה, צורות אחרות של אמינות משפיעות אף הן על ביצועי העובדים- כגון אמינות הניהול, אמינות החברה וכד'.

המנהלים כיום מודעים לחשיבות ואף להכרחיות תכונת האמינות אצל העובדים שלהם כאמצעי לעמידה ביעדים ובמשימות, להשגת שביעות רצון מצד הלקוחות ולטובת המשימה והחזון של החברה.

כל דבר פחות מדרישה לעובד אמין, מטפח כוח עבודה המעמיד את האינטרס העצמי בראש סדר העדיפויות שלו כשהחברה וצרכיה עומדת במקום האחרון.

ניהול ביצועים

אמינות בהערכת ביצועים וניהול חיונית גם לטובת ביצועי העובד. על העובדים להבין כי הערכת הביצועים היא אינדיקטור מהימן לבחון את ביצועיהם בפועל ושהשכר והתמריצים שלהם קשורים ישירות לביצועים. כאשר עובדת נתפס כחסר אמינות והוגנות הוא לא יזכה לתגמולים עבור עבודתו והוא עלול להיות עוד פחות מחויב לארגון ולמטרותיו.

אמינות היא אחת התכונות הבולטות שמעסיקים מחפשים אצל מועמדים לעבודה. טל דבי, מנהלת משאבי אנוש בחברת Energy Team, אומרת: "כיוון שבעידן של היום נותנים מרחב רב בעבודה ורוב המשרות כיום הן משרות אמון, חשוב למעסיק לדעת שניתן לסמוך על העובד ללא פיקוח צמוד אליו".

"עובד שמוביל ומקצועי במרחב עבודתו, נותן גם שקט למעסיקיו, דבר שחשוב מאוד למעסיק. הדבר האחרון שהמעסיק רוצה הוא להיות בתפקיד "הגננת" ולדעת שצריך לדגום כל פעם מחדש את העובד ולעקוב אחר מהלך עבודתו. ללא אמינות יהיה קשה מאוד למעסיק להרחיב את תפקיד העובד ובמקרים מסוימים אף לצמצמו". דבי מציינת.

כיצד מראיינים בוחנים את מידת האמינות של המועמד?

"כדי לבחון את מידת האמינות, המראיין ישאל את המועמדים באמצעות שאלות על פעולות קטנות שלא הולמות את ערכיה של החברה. כגון: איך תגיב אם תראה את אחד העובדים עושה משהו קטן שלא תואם ולא מקובל".

כיצד ניתן לשפר את האמינות בחברה?

"אמינות במקום העבודה עשויה להשתפר במגוון דרכים. מנהלים ומפקחים צריכים להוביל בדוגמה ולנקוט צעדים כדי להבטיח כי תהליך ניהול הביצועים אמין. כמו כן, על הארגון ליישם מדיניות ונהלים שנועדו להבטיח את ההשלכות על מי שחוסר אמינותו מפריע לביצועים ארגוניים. הדרכה עבור עובדים בודדים ללימוד ניהול זמן ומיומנויות ארגוניות גם כן יכולה לשפר את ביצועי העובדים".

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה