מה זה אומר להיות מנהיג רחום?

מה זה אומר להיות מנהיג רחום?

אם המטרה שלך היא להשלים את המנהיגות הפרגמטית שלך עם איכויות רכות, חמלה היא אחת החזקות בהן

שיתוף
מנהיגות רחומה

מנהיגות רחומה

אתה חכם, זריז ואסטרטג מעולה. אתה יכול לראות את התמונה הגדולה ואת החזון שהוא גם מכריע וגם יכול לבנות תוכנית פעולה יעילה. כל אלו הן תכונות נהדרות, אך הן יביאו אותך רק את חצי הדרך למטרה שלך: להיות מנהיג מעולה.

היכולות שקשורות למנהיגות הן רבות ומגוונות: אינטליגנציה, חזון, החלטיות, אסרטיביות, כל אלו באות מן הראש. הן מאפשרות למנהיגים להנחות את האנשים שלהם לביצועים ברמה גבוהה, להגדיל את הרווחים ולהפוך את הארגון כך שייראה טוב על הנייר.

כמנהיג, סביר להניח כי אתה כבר מצטיין כשמדובר בתכונות ומאפיינים שמגיעים מן הראש. אם אתה רוצה לשפר את יכולות המנהיגות שלך ולקחת את הביצועים שלך לשלב הבא, זה הזמן להתמקד בסוגים אחרים של תכונות מנהיגות שמגיעות מהלב. תכונות כגון אינטליגנציה רגשית, מודעות עצמית והכרה, הן חיוניות למנהיגות מעולה והוליסטית וכך גם לגבי חמלה.

מהי מנהיגות רחומה?

חמלה יכולה להיות מוגדרת כרצון ושאיפה להיות אדיב לאחרים. זה אומר להיות מתחשב ומודע לקווים המנחים של האחרים, לצרכיהם ולחוויות שלהם. זה בדיוק ההפך מאדישות, ומדובר באחד המאפיינים המהותיים הקובעים, למען האמת, אם האדם הוא אדם הגון, תהיינה לו איכויות של אהדה ואמפתיה ותחושה עמוקה יותר של הבנה.

למעשה, חמלה פירושה יותר מאשר לראות אחרים כישות נפרדת; זה אומר לראות אותם כחלק מעצמך ולהתייחס למה שהם חווים ברמה הרבה יותר עמוקה.

מנהיגים המביעים חמלה מגמישים למעשה לתוך התכונה החברתית או אל החלק של המוח שלך שהם רואים גם את האחרים. מנהיגות רחומה מכירה בכך שכל חבר צוות הוא לא רק אדם משמעותי, אלא גם חוט חיוני במרקם של הארגון השלם. מנהיגים אלו שואפים לשפר את האושר ואת הרווחה של האנשים שלהם על ידי תמיכה בהם וע"י כך שיספקו להם את מה שהם צריכים כדי להצטיין ולהצליח. מנהיגות רחומה אינה מתמקדת בסיפוק קצר או מידי, אלא מתמקדת במה שטוב ליחיד, לצוות, לארגון, ומתייחסת לגורמים אחרים שעשויים להשפיע על המצב הקיים.

מדוע מנהיגות של חמלה הינה חיונית?

מנהיגות רחומה היא יותר מסתם תוספת של הרגשה טובה לחגורת הכלים שלך. זוהי דרישה של מנהיגים מודרניים שרוצים לנווט את האנשים והארגונים שלהם להצלחה בת קיימא ולעתיד בהיר יותר. אולי היה זמן שבו החמלה נתפסה כחולשה, אך הימים האלו נעלמו מזמן. כיום, מנהיגים צפויים להתייחס לעובדיהם עם תחושה גדולה יותר של אכפתיות, אנושיות, וכבוד אל התכונות הייחודיות והאיכויות שכל אדם מביא לקבוצה ולארגון.

מנהיגים רחומים אוחזים בכמה תכונות מדהימות וחיוניות:

הם מעניינים יותר, ויכולים ליצור רמות גבוהות יותר של מעורבות עובדים.

הם יכולים לבנות קשרים חזקים, וליצור אמון בכל הרמות.

הם נחשבים חזקים.

יכולים לעורר שיתוף פעולה גדול יותר בתוך ארגונים.

יכולים לתרום לשיעורים נמוכים יותר של תחלופת עובדים.

הם יכולים לעורר את האנשים שלהם להרגיש יותר מחוברים אחד לשני.

הם יוצרים סביבות שבהן העובדים מרגישים תחושה טובה יותר של מחויבות לארגונים שלהם.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה