שיתוף

מנהל משאבי אנוש הוא מקצוע שניתן להגיע אליו מהרבה מאוד ערוצים ומסלולי קריירה. יש מנהלי משאבי אנוש שמגיעים מייד לאחר שסיימו לימודים לתואר משאבי אנוש, ויש שמגיעים לאחר לימודים לתארים בתחומי מדעי ההתנהגות, כלכלה ותחומים רבים נוספים.

בד בבד, יש מנהלי משאבי אנוש שמקצוע זה הוא קריירה שנייה עבורם. מדובר במנהלים שניהלו מחלקות וחטיבות בתחומים אחרים ועשו הסבה לתחום ניהול משאבי אנוש.

חלקם מגיעים ממחלקות אחרות באותו ארגון, ואחרים מגיעים ממוסדות וארגונים שונים בתכלית, כמו למשל לאחר סיום תפקיד בצבא קבע.

תחום משאבי האנוש נוגע כמעט בכל היבט של העסק ומסייע להנהלה הבכירה להרחיב את תשומת הלב לעובדים עד לפרט הקטן ביותר.

אחד ההישגים הגדולים ביותר של מנהל משאבי האנוש מצליח, הוא שגשוג האינטליגנציה הרגשית שלו והיכולת לפתוח כל יום דלתות חדשות בפני הארגון והעובדים כאחד.

בעוד שהמקומות שמהם מגיעים מנהלי משאבי האנוש הם רבים ומגוונים, יש תחום אחד המשותף לכל מנהלי משאבי האנוש והוא המאפיינים האישיים שלהם.  

יש 4 תכונות ומאפיינים שחייבים להיות למנהל משאבי האנוש מצליח:

1. יכולת הסתגלות לסביבה חדשה והרצון והשאיפה לפגוש ולהכיר אנשים חדשים:

מנהל משאבי אנוש צריך להיות אדם שמעוניין בתפקיד בו הוא יכול להיות סביב אנשים, להנהיג שינויים ולעסוק במגוון רחב של תחומים החל מגיוס ועד נושאי שכר, הטבות ליווי עובדים וכו.

2. להט לתכנון ופיתוח ועניין בקידום שינוי תרבותי:

מנהלי משאבי אנוש צריכים להיות אנשים שאוהבים לגלות פרקטיקות עסקיות חדשות במקום העבודה, נהנים ליצור תרבות ארגונית ולהתאים אותה ליעדי הארגון, ואוהבים את האתגרים הומונים בשינויים מתמידים.

3. אנשים שאוהבים להשפיע על מגוון רחב של תחומים:

מנהל משאבי אנוש נדרש בדרך כלל להשקיע מאמצים במגוון רחב מאוד של תחומים בארגון, מה שמאפשר לו להיות בעל השפעה על הרבה מאוד היבטים של הארגון.

לכן, מנהל משאבי האנוש צריך להיות אדם שלא נרתע מהמגוון הרב של הכובעים שבהם עליו לפעול למרות ההבדלים העמוקים ביניהם.

4. אהבה ולהט לעבודה עם אנשים:

אחד המאפיינים החשובים ביותר של מנהל משאבי אנוש הוא יכולתו לספק מסגרת להכרה בעובד כאדם, על שלל ההיבטים של כל אדם באשר הוא.

כלומר, היכולת להכיר ולהבין את העובד לא רק ברמה המקצועית, אלא גם באופן אישי. והשאיפה לסייע לעובדים להיות גרסה הטובה ביותר של עצמם ולקדם תרבות ארגונית המקדמת למידה, צמיחה, שיתוף פעולה והבנה.

מנהל משאבי אנוש צריך להיות אדם שאוהב להקשיב לסיפור של העובד, לעודד אותו להשיג את היעדים שהציב לעצמו ושהארגון הציב לו, לחגוג עם כל עובד הצלחה ולהוות דוגמה מעוררת השראה.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה