לשתף ומהר!

לשתף ומהר!

תהליך קבלת מועמדים לעבודה חייב להיות מהיר אם אתם לא רוצים שאנשים בעלי כישורים מבוקשים ייחטפו על ידי המתחרים. הדרך להאצת התהליך עוברת דרך הצוות

שיתוף
שינוי ארגוני

בשוק העבודה התחרותי של היום, אי אפשר לבזבז זמן על תהליך גיוס ארוך. אם התהליך בארגון שלכם מסורבל, יש לכם סיבה טובה לחשוש מכך שהמועמדים הטובים ביותר ימשיכו הלאה.

תהליך גיוס מועמד לא מתאים עלולה לעלות לארגון הרבה מאוד כסף, זו הסיבה לכך שחברות רבות רוצות לקחת לעצמן את הזמן כאשר הן מגייסות כישרון מוביל, כותב ג'וש טולאן מחברת Spark Hire שמתמחה בשירותי ראיונות בווידיאו. בריאיון לאתר משאבי אנוש HR Site טולאן מזהיר מפני קצב איטי ומזהיר: הצב מנצח את הארנב המהיר רק בסיפורי ילדים. בעולם הגיוס זה לא עובד כך!

גורם נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא פער הכישורים, בעיקר אם אתם מגייסים למשרה שמחייבת כישרונות המבוקשים מאוד בשוק העבודה. מחקר מהעת האחרונה של CareerBuilder מצא של-38% מהחברות יש משרות פתוחות שהן מתקשות לאייש אותן עם האנשים המתאימים. הדבר נכון במיוחד בתחום הטכנולוגי, שם המשרות הפתוחות רבות יותר מהמועמדים המתאימים ביחס של 1.9 ל-1. אם תהליך הגיוס נמשך לנצח, מועמדים מבוקשים ייחטפו על ידי מישהו אחר. אם תצליחו להאיץ את תהליך הגיוס שלכם, תראו למועמדים הטובים שאתם רציניים בנוגע לשילובם בחברה ותבטיחו לעצמכם שהם לא ימצאו את עצמם אצל המתחרים.

אז איך מייעלים את התהליך? לטולאן יש כמה רעיונות:
1. להיות בררניים יותר בנוגע לראיונות פנים אל פנים. אל תבזבזו זמן על המועמדים הלא נכונים. המשמעות היא להיות בררניים יותר בנוגע לזימון מועמדים לראיון. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשבת עם הצוות ולסנן קורות חיים בהתאם לדרישות התפקיד. כך תוכלו למפות את המועמדים שאין להם את הכישורים הנכונים. סינון נפוץ הוא שיחת טלפון. לדברי טולאן שיחה כזאת מצריכה עד 30 דקות כדי לדעת האם המועמד מתאים. הוא מציע להחליף את שיחת הטלפון בראיון וידיאו שמאפשר למגייס להתרשם מהמועמד או מהמועמדת תוך זמן קצר יותר.

2. לשתף ראיונות והערות. כדי להאיץ את קבלת ההחלטות, חשוב שכולם "יהיו על אותו עמוד". זה אומר לקבץ יחד את הצוות במטרה לסנן מועמדים. בין אם אתם מתקשרים באמצעות שיחת וידיאו ובין אם פנים אל פנים, ודאו שלכל אנשי הצוות יש את כל המידע שהם זקוקים לו על מנת לקבל החלטה שקולה. שתפו זה את זה בהערות, מידע ואפילו בהקלטות הריאיון. קבעו מועד שבו כולם יכולים לשבת יחד ולדון במועמדים, כך שהתהליך לא ייגרר על פני ימים או שבועות. כדי להבטיח שהמועמדים לא ייעלמו עד שאתם מחליטים, אתם צריכים לדאוג שכולם יעבדו יחד כמו מכונה משומנת על מנת לקבל החלטה במהירות.

3. הדגישו את המהירות. הדרך החיונית ביותר לשפר את העבודה המשותפת ולתת הצעות מהירות היא להדגיש את המהירות והיעילות כבר מהצעד הראשון בתהליך. קבצו את כל הצוות יחד והסבירו למה חשוב להאיץ את התהליך. הכינו את רשימת המאפיינים של המועמד האידיאלי על מנת להקל את ההחלטה מי מתאים יותר ומי לא מתאים בכלל. ככל ששלב הסינון הראשוני יהיה מהיר יותר, כך יישאר לכם זמן רב יותר לבחור את האדם הנכון בין המועמדים המובילים. 

רוצים לגייס את העובדים הטובים ביותר לארגון שלכם? רוצים לפצח את הקוד לבניית צוותים מנצחים תוך העצמת העובדים והמנהלים? הירשמו עוד היום לכנס השנתי למשאבי אנוש 2015 שיתקיים כבר בחודש מרץ!
לפרטים נוספים והרשמה יש ללחוץ כאן 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה