שיתוף

חופשות החגים מלבד המנוחה והרוגע שהן מספקות, יש בהן גם כדי "לקלקל" את הרצף והמשכיות העבודה. בכל פעם שאנו מתנתקים מהעבודה, מכבים את המחשב ויוצאים לחופש, עלינו להתחיל שוב פעם הכל מחדש כשנחזור מהחופשה.

בשל כך עלו והתפתחו תובנות חדשות לגביי תיעול חופשות החגים ודרכים לשמור על רצף עבודה כלשהו, כדי שלא נתקשה לשוב לאחר החופשה לעומס של משימות והתכתבויות.

להלן כמה טיפים לייעול החופשה לצורך המשכיות עבודה:

אירועי חגים

באירועי החגים בחברה כגון הדלקת נר חנוכה בהשתתפות כלל העובדים וההנהלה, כדאי מאוד להשתתף. מדובר לרב באירוע האחרון בטרם כניסת החג בו כולם נפגשים יחד, מסכמים את התקופה האחרונה, משוחחים, אוכלים ונהנים. מומלץ להשתתף באירוע ולהראות נוכחות כדי לשמור על קשר עם הקולגות לעבודה עד לרגע האחרון בו תיפרדו למשך שבועיים.

נוכחות במדיה חברתית

בין אם אתם קוראים את עמודי החברה ברשתות החברתיות ובין אם אתם כותבים בהם, בחופשות החגים חשוב מאוד להיכנס, לעדכן ולהתעדכן. הרשתות החברתיות הן הדרך הטובה ביותר לשמור על קשר מקצועי ולא רק חברי. רצוי לשתף בעמודי החברה, כתבות מעניינות הקשורות לתחום שלכם ולחברה עצמה, כך הקשר בינכם לבין יתר העובדים, ישמר. בצורה זו גם תזכו לתגובות לגביי הכתבה או המידע ששיתפתם ותוכלו להרגיש שאינכם מנותקים מהחברה לחלוטין.

ברכות

תקופת החגים היא זמן מצוין להודות לאנשים שעובדים איתכם ולכתוב להם ברכה קלילה ונעימה. בחופש תוכלו לשלוח מיילים עם תודות וברכות חג, לאחל לאותם אנשים איחולים מבורכים לשנה הקרובה ולסכם את השנה הנוכחית. גם מתנות לספקים יכולות להצטרף לברכות ולאיחולים, כעת משיש לכם יותר זמן והחנויות מפציצות בהנחות לקראת החגים.

תכנון אירוע חברה

בחופשת החג תוכלו לתכנן אירוע חברה שיתקיים עם החזרה מהחופשה. תכנון האירוע, המקום בו יתקיים, האטרקציות שישולבו בו וכד', ישאיר אתכם בקשר עם מקום העבודה ועם האנשים איתם אתם עובדים.
תוכלו להתייעץ איתם במייל או בטלפון לגביי מקומות אפשריים לאירוע, ולהתחיל לסגור עם מקומות ולהתכונן לאירוע עצמו. חזרה מחופשה לאירוע חברה היא דרך נהדרת להתאחד שוב עם הקולגות למשרד ולהתגבש מחדש.

סיכום השנה החולפת

חופשת חנוכה מתקיימת בדצמבר וסוגרת את שנת העבודה הנוכחית. במהלך החופשה תוכלו לנצל את הזמן ולסכם לעצמכם את השנה החולפת. רשמו לפניכם את הפרויקטים העיקריים שעשיתם בשנה הנוכחית, במה הצטיינתם במיוחד, היכן נתקלתם בקושי ומה הייתם רוצים לשפר בשנה הקרובה. ציינו בפניכם גם משימות ויעדים לשנה החדשה עליהם תוכלו לשבת עם המנהלים שלהם ועם הצוות ולבחון אותם לעומקם.

אירוע משפחות

במהלך החופשה תוכלו לקיים אירוע חברה עם העובדים ובני משפחתם הן כדי לשמור על קשר עם העובדים והן כדי להכיר צד נוסף בחייהם. אירוע משפחות כגון פיקניק בפארק יכול להיות אידיאלי לצורך העניין. כל משפחה מביאה איתה מאכל כלשהו ושתיה, מחצלת ומשחקים, וכולם יושבים יחד, אוכלים ומשוחחים בזמן שהילדים משחקים.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה