שיתוף

בני דור המילניום, נמצאים בכל מקום וכעת עליך גם לשים לב אליהם במיוחד, כיוון שהם הופכים להיות כוח העבודה המרכזי בשנים הקרובות. למרבה הצער, כוח העבודה המרכזי הוא גם כזה שמחליף עבודות בקצב מהיר בדרך כלל, ולא נותן לחששות שלו לעצור בעדו מלהתקדם הלאה, לחברה הבאה.

מה תוכלו לעשות כדי לשמור את עובדי דור המילניום בחברה שלכם?

כוח עבודה חדש, ערכים חדשים

מחקר שנערך לאחרונה מצא, כי שניים מתוך שלושה עובדים בני דור המילניום צפויים לעזוב את עבודתם הנוכחית עד ששנת 2020. הסקר גם מצא כי אחד מכל ארבעה עובדים בני דור המילניום, יעזבו את עבודתם כבר בשנה הבאה.
אם אתה בעל חברה או מנהל משאבי אנוש, כשאתה מסתכל מסביב על ארבעה עובדים צעירים שיושבים יחד בפינת הקפה, או בחדר הישיבות.. כנראה שאחד מהם כבר לא יהיה נוכח בשנה הבאה. תהליך גיוס והכשרת עובד חדש בחברה הוא תהליך יקר מאוד. הוא גוזל זמן ומשאבים רבים, וחברות יעשו כל שביכולתן לשמר את העובדים הקיימים, כתחלופה על פני גיוס עובדים חדשים.

לצלול לעולמם של בני דור המילניום

הכל בבני דור המילניום שונה, מאשר הדור המבוגר והבוגר יותר. החל מהדרך בה משווקים להם מוצרים כצרכנים, ועד הדרך בה אתה מתייחס אליהם כעובדים. בני דור המילניום נולדו עם "טכנולוגיה" בקצות אצבעותיהם. הם הדור המשכיל והדינמי, שלומד מהר ומתאקלם במהירות לסביבה חדשה. תרבות החברה שלך והערכים שלה, הם הסיבות העיקריות שיגרמו לבני דור המילניום להישאר בחברה או לעזוב.

הם מונחי ערכים כגון: תרומה לקהילה, קיימות ועוד.
השאלות המרכזיות שהם שואלים את עצמם כדי להחליט אם להישאר בחברה או לעזוב, הן: עד כמה הם משקיעים בעבודתם? האם הם משועממים? איך נראה האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים? האם יש להם הזדמנויות קידום?
שולחנות פינג פונג ולהביא את הכלב לעבודה יכול להיות אופנתי, אבל זה לא הפתרון לשמור על כוח העבודה של בני דור המילניום.

אז למה בדיוק הם מתפטרים? להלן הסיבות העיקריות:

בני דור המילניום מתמקדים יותר בחינוך מאשר דורות אחרים. יותר משליש מהם מחזיקים בתארים אקדמאים, ומצאו את עצמם למשך כמה שנים נאבקים כדי לסיים את הלימודים ולכלכל את עצמם. דור זה נכנס לעולם העבודה מאוחר יותר, עם תארים גבוהים יותר.

הם לא רוצים "סתם עבודה", הם רוצים עבודה שמתאימה להם. בעידן שבו חברות סטארט-אפ וחברות מנוסות נהנות מהצלחה, אין מחסור בהזדמנויות עבודה. בני דור המילניום לעתים קרובות מחפשים מקום עבודה שמתאים לזהותם ולמטרות המרכזיות שלהם.

הם רוצים לרכוש בעבודה מיומנויות שיהפכו אותם לתחרותיים. רבים מבני דור המילניום נהנים מהאתגר שמלווה תחרות, כך שלחבוש כובעים רבים בתפקידים השונים, הוא בעצם דבר טוב עבורם.

הם רוצים לעשות משהו חשוב. לכן, הם לא מפחד לעשות שינויים בחיים שלהם כדי להמשיך קריירה בעלת ערך.

הם מעדיפים גמישות. הטכנולוגיה היום מאפשרת לעבוד כמעט מכל מקום ובני דור המילניום יודעים זאת היטב. לכן הם מצפים לרמה מסוימת של גמישות כשמדובר במקום העבודה שלהם. עבודה מרחוק כל הזמן לא ריאלית תמיד כמובן, אבל בני דור המילניום רוצים לעבוד בחברות שמספקות להם גמישות ככל האפשר.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה