שיתוף

כמנהל משאבי אנוש עליך תמיד לחשוב איך לשמר את העובדים הטובים בחברה, כשהתרחיש האידאלי הוא שעובדים טובים ומוכשרים יישארו איתך לנצח. או לפחות למשך שנים ארוכות.

ישנם דברים רבים ושונים שתוכל לעשות כדי לשמור על העובדים שלך, הרשימה מקיפה למדי, אך בסופו של יום מדובר ביצירת סביבת עבודה שאנשים רוצים לעבוד ולהיות בה.

התחרות על כישרונות גדולה שם בחוץ וחברות רבות מנסות למשוך את הכישרונות הטובים ביותר אליהם, לכן אתה צריך להיות מסוגל לעמוד בקצב.

שכר והטבות אחרות הם מניעים חיצוניים, ולמרות שהם חשובים הם לא יחזיקו מעמד בזכות עצמם, כדי לשמר עובדים. הסוד לשימור ומעורבות עובדים הוא, שילוב מניעים חיצוניים ומהותיים.

להלן כמה דרכים חכמות לשמר עובדים:

הציעו חבילה תחרותית

כאמור, אחד הכלים החזקים ביותר לשימור עובדים הוא להציע שכר והטבות תחרותיים במיוחד. הימים בהם יכולת לשלם מתחת למחיר השוק ועדיין להשיג עובדים טובים ונאמנים, חלפו מזמן. כדי לשמר עובדים טובים, צריך לשלם להם בהתאם.

מלבד בירורים עם גורמים אחרים בתעשייה, יש שפע של אתרי אינטרנט המציגים איזה שכר העובדים צריכים להרוויח. בתור מעסיק או מנהל משאבי אנוש, עליך להשתמש באותם אתרים כדי להבין מה עליך לשלם. אם אתה חכם, תלך קצת מעבר לשער השוק.

ספקו הזדמנויות צמיחה

העובדים רוצים להשתפר בכל מה שהם עושים, וצריך להשתמש בגישה זו בצורה נכונה. אם כישורי העובד אינם מנוצלים במלואם, הם ישתעממו ובסופו של דבר ירצו לעזוב את החברה. לכן, עליכם לנסות לפתח ולקדם את העובדים בכל עת שניתן. הציעו אפשרויות קידום בתוך החברה, כהעדפה ע"פ גיוס בכירים מבחוץ. תמיד הקפידו להראות לעובדים כי יש לאן להתקדם ויש תמורה למי שמשקיע ומצליח.

גרמו לעובדים להרגיש שהם משנים את העולם

הדרך לעשות זאת, היא לשנות את הדרך שבה העובדים מסתכלים על עבודתם. חשוב לספק לעובדים את תחושת המטרה וההגשמה, ולהראות להם כיצד הם משפיעים על משהו שגדול מהם בהרבה.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת כמעסיק היא להתחיל בהצהרת המשימה. להציג בפני העובדים את חזון וערכי החברה, ולהראות להם כיצד הם משתלבים בהשפעה על העולם.

תנו לעובדים להחליט על מה הם עובדים

העובדים צריכים להרגיש שיש להם בעלות על מה שהם עושים, שבסופו של דבר הופך אותם למעורבים ואחראיים יותר.

העובדים זקוקים לאוטונומיה ולידיעה שסומכים עליהם ו"משחררים, אותם לעבודתם. לתת לעובדים את האפשרות להחליט על אילו משימות הם עובדים, מראה על כמות מדהימה של כבוד, והעובדים שלכם יעריכו את זה.

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה