כנס דיני עבודה 2014

כנס דיני עבודה 2014

תחום דיני העבודה ואכיפתם בארגונים מהווה נדבך עיקרי בפעילויות רשויות האכיפה הממשלתיות, ובעוד הוא מורכב וסבוך, ההתמודדות עם תחום זה נמצאת באחריותו של מנהל משאבי האנוש בארגון.

השינויים התקופים והחקיקה החדשה, כמו גם פסקי הדין, מחייבים היכרות עמוקה והבנה רחבה של דיני העבודה, לצד התעדכנות שוטפת בנעשה בתחום.

בעקבות החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, וחקיקה המטילה אחריות אישית על בעלי התפקידים בארגון – ובראשם העוסקים במשאבי אנוש, אי ידיעתך חובות המעסיק וקיומם בארגון עלול לגרור לחשיפה משפטית מיותרת, הן ברמת הארגון והן ברמה האישית, וכן לחשוף את הארגון לסיכונים משפטיים ואף לסנקציות פליליות.

לפיכך הכרת גבולות הפעולה וידיעת המותר והאסור במסגרת דיני העבודה – הינה מיומנות קריטית הנדרשת ממנהלי משאבי אנוש בעולם העבודה המודרני.

הכנס יעסוק בשלושה נושאים עיקריים:

  • חידושים בדיני עבודה – הן ברמת החקיקה והן ברמת הפסיקה. מה חדש בתחום? מה חשוב להכיר? וממה נדרש להימנע?
  • דיני עבודה בעידן הדיגיטלי – רבות דובר על זכותו של העובד לפרטיות למול זכויות המעסיק – אך מעבר לדיבורים מה אומר החוק? האם ניתן לגשת למידע הנמצא במייל הארגוני ?מה דינו של המידע השמור על מחשב העובד? מותר ואסור בצילומי אבטחה! ומה אומר החוק לגבי: האזנות, איכון סלולארי, איכון רכבים ועוד.
  • דגשים בחוזי העסקה וההיבטים משפטיים בהעסקת אוכלוסיות מיוחדות – ארגונים רבים עובדים עם חוזי העסקה סטנדרטים הכוללים סעיפים שונים המיועדים להגדיר את תנאי העסקה של העובד ותנאי ההיפרדות (כגון סעיף אי תחרות). הבעיה: מרבית סעיפים אלו לא עמדו במבחן בית הדין!

כנס דיני עבודה

רישום מהיר:

[adrotate banner="172"] 

 

כנס דיני עבודה ייערך ב-15 בספטמבר
במרכז הכנסים וואהל סנטר (מול אוניברסיטת בר אילן) 
עלות הכנס 550 ש"ח פלוס מע"מ

לקבלת פרטים נוספים והתחלת רישום לכנס דיני עבודה, יש להזין את הפרטים הבאים, וללחוץ על הכפתור:

* לאחר מילוי הטופס ישלח טופס הרישום למייל שיוזן!

* פרטים מלאים על הכנס (לו"ז, מסלולי הרצאות, מידע על ההרצאות ועל המרצים ועוד…) ניתן למצוא בהמשך דף זה (פשוט לגלול כלפי מטה).

[adrotate banner="172"] 


 לו"ז כנס דיני עבודה, 15.9.2014:

08:00

התכנסות והרשמה – ארוחת בוקר

09:00

 

דברי פתיחה וברכה – מנחת הכנס

דנה ברזילי

דנה ברזילי| מנהלת חטיבת משאבי אנוש של Hot Mobile

לדנה עשר שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים במשאבי אנוש ופיתוח ארגוני בחברות מובילות, ב-7 השנים האחרונות משמשת כמנהלת חטיבת משאבי אנוש בחברת Hot Mobile, בין השאר התמחתה בגיבוש אסטרטגיית משאבי אנוש להובלת היעדים העיסקיים של החברה. לדנה תואר שני בהתנהגות ארגונית מאוניברסיטת בן גוריון.

 

09:20

דיני עבודה בעידן הדיגיטאלי – זכותו של המעסיק לניהול מקום העבודה אל מול זכותו של העובד לפרטיות

יגאל קולוף

עו"ד יגאל קולוף| שותף במשרד וקסלר ברגמן ושות', בוגר תארים ראשון (LLB) ושני במשפטים (LLM) מאוניברסיטת תל אביב, מתמחה במשפט מסחרי ודיני עבודה, וחבר המוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין.

בשנים האחרונות אנו עדים לסיטואציות משפטיות מורכבות הנובעות מהכלים הטכנולוגיים שמעסיקים מאמצים, כדי להגן על קניינם במקום העבודה.

כלים כאלו יכולים להתבטא במעקב ממוחשב אחר פעילות העובד במחשב המעסיק, ניטור דואר אלקטרוני, התקנת מצלמות מעקב, ניטור עובד באמצעות טביעת אצבע ביומטרית, רצון המעביד להשתמש בתכתובות דואר אלקטרוני של עובד במהלך משפט, ועוד.

בהרצאה נסקור את המותר והאסור מבחינת המעסיק, וכן את הפסיקה העדכנית בתחום.

10:00

דגשים בעריכת חוזה העבודה לאור החקיקה והפסיקה מהעת האחרונה

חיה שפיגל

עו"ד חיה שפיגל|שותפה במשרד אפרים אברמזון ושות' המתמחה במתן ייעוץ משפטי בכל מגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי והמשפט המינהלי.

הרצאתה של חיה תתמקד במתן כלים מעשיים בתחום של עריכת חוזה העבודה. הדינמיות המאפיינת את תחום דיני העבודה – הן בהליכי חקיקה והן בפסיקת בתי הדין – מחייבת התעדכנות בהוראות הדין והתאמת חוזי העבודה למציאות המשתנה.

בהרצאה תוצג סקירה של האופן בו התייחסו בתי הדין לעבודה, בפסקי דין מהעת האחרונה, לתנאים שונים בחוזה העבודה, תוך מתן המלצות מעשיות בקשר עם תנאי חוזה העבודה, באספקלריה של הגנה על המעסיק.

10:30

החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה – פרקטיקה וציות

משה ברנר

עו"ד משה ברנר|שותף במשרד מ. פירון אשר נמנה מזה שנים ארוכות על צמרת משרדי עורכי הדין בישראל ועוסק, בין היתר במיזוגים ורכישות, ליטיגנציה מסחרית, הגבלים עסקיים ופעילות בינלאומית.

בהרצאה זו נסקור את השינויים שחלו בדיני העבודה, החקיקות החדשות בתחום ופסקי הדין העיקריים – אשר להם השפעה ישירה על עבודתם ואחריותם של מנהלי משאבי אנוש בארגונים.

בהרצאה יציג עורך הדין ברנר את התחומים הנכללים במסגרת האכיפה המנהלית, את הנושאים עליהם מושם דגש באכיפה, וכן את ההיערכות הנדרשת ממנהלי משאבי האנוש על מנת למזער את החשיפה, הן של הארגון והן שלהם אישית.

 

11:00

הפסקה וכיבוד עשיר

11:45

יחסי עובד – מעביד

נטע כהן

נטע כהן | משרד בוטיק נטע כהן. עו"ד נטע כהן בוגרת תארים ראשון (LLBׂ) ושני במשפטים (LLMׂ) מאוניברסיטת בר-אילן, מתמחה במשפט העבודה, דיני אישות ודיני נזיקין. חברה בוועדה לענייני עבודה, בוועדה לענייני משפחה, בוועדת הנזיקין ובוועדה לעניינים פליליים של לשכת עורכי הדין. עו"ד נטע כהן מתמחה במתן יעוץ משפטי במגוון תחומי המשפט האזרחי ובליטיגציה.

בהרצאתה תסקור עורכת הדין כהן נושאים חשובים בבחינת יחסי עובד-מעביד ותציג את הפסיקה האחרונה מהתחום, בין השאר הרצאתה תעסוק בנושאים הבאים: בחינת קיומם של יחסי עובד מעביד, אחריות אישית של המנהל, האפשרות לחייב עובד לעבור בדיקת פוליגרף, סיום יחסי עבודה – שלילת הזכות להודעה מוקדמת והגבלת חופש העיסוק – מניעת תחרות.

12:20

התמודדות ארגונית עם התארגנות עובדים

מרים קליינברגר אתר

מרים קליינברגר-אתר | שותפה במשרד ארדינסט, בן נתן ושות' המתמחה בדיני עבודה וגישור.

בשנתיים האחרונות התארגנות עובדים בחברות שונות במשק הישראלי תופסות את הכותרות, ולא רק בעיתונות הכלכלית. פסק דין פלאפון, על היבטיו השונים ודרכי ההתמודדות של ארגונים בכלל עם סוגיית התארגנות עובדים נידונים באופן שוטף בפורומים מקצועיים וקבוצות עניין.

לכך יש להוסיף את הרוח הגבית של המחאה החברתית והתמיכה של ההסתדרות בנתינת יד תומכת, במקביל לדור עובדים המשווע לביטחון תעסוקתי, ומקבלים את התשובה: גל התארגנות העובדים אינו עומד לגווע אלא סביר כי יגבר!

הרצאתה של מרים תציג את אופן ההתמודדות הנכון מצד הארגון בכל אחד משלבי ההתארגנות של העובדים – מה מותר ומה אסור, מה תפקידו של מנהל משאבי האנוש והאם בכלל נכון למנוע ואם כן אז כיצד.

12:50

העסקת מומחים זרים בישראל: הצבה, העסקה ואכיפה – עדכונים

עמית עכו

עו"ד עמית עכו | שותף בכיר במשרד עורכי הדין קן-תור & עכו ומנהל מחלקת דין ישראלי.  לעמית ניסיון רב במתן עזרה משפטית בהעברת עובדים לישראל עבור חברות היי טק ותאגידי ייעוץ עסקי  בינלאומיים. עמית חבר ב Inner Pacific Bar Association ומכהן כנשיא וועדת המלגות של הארגון. עמית מכהן גם כחבר דירקטוריון בלשכת המסחר ישראל- אמריקה.  ובוגר במשפטים מאוניברסיטת ת'מס וואלי בלונדון, אנגליה.

ניוד מומחים לישראל הינו צורך הקיים כיום בחברות רבות הפועלות במדינות שונות. התחום התפתח בישראל בשנים האחרונות והרשויות התמקצעו בכל הנוגע למתן היתרים, ביקורת כניסה לישראל, ביקורות במקומות עבודה, ענישה והרחקה מישראל. כמו כן הוקם בית דין לערעורים לזרים, אשר מטפל בערררים על החלטות משרד הפנים. על חידושים אלו יעמוד עו"ד עמית עכו בהרצאתו.

13:20

הפסקת קפה וכיבוד קל

13:50

אפליה בפרישה וגיוס עובדים – איך להימנע מתביעות בגין טענה לאפליה בהליך קבלה לעבודה או הליך פיטורים מהעבודה

דנה וקנין

עו"ד דנה וקנין | ממשרד וקסלר ברגמן ושות', בוגרת תואר ראשון במשפטים (LLB) במכללה למנהל – בית הספר למשפטים, מתמחה בליטיגציה אזרחית מסחרית ובתחום דיני העבודה.

מנהלי וסמנכ"לי משאבי אנוש נאלצים לנהל לא פעם את סיכוני הארגון כבר בשלב הראיונות לעבודה, ובמהלך קבלת החלטות האם לגייס מועמד מסוים או לא. שאלה לא נכונה, או התבטאות שאינה במקומה, עשויה לחשוף את הארגון לתביעה מצד מועמד לעבודה.

בנוסף, בשנים האחרונות, לאור השינויים בשוק העבודה, נאלצים מעסיקים לפטר עובדים רבים במסגרת התייעלות ארגונית או "לרענן את השורות". פעמים רבות מוגשת תביעה על ידי עובדים, בטענה שפיטוריהם נעשים על רקע גילם. פעמים אחרות טוענים עובדים, כי לא ניתן לכפות עליהם פרישה, גם כאשר הם מגיעים לגיל פרישה.

בהרצאה נסקור את הפסיקה העדכנית בתחום, וניתן דגשים למותר ולאסור למעסיק בקבלה לעבודה ובסיום ההעסקה.

14:25

סוגיות מתקדמות בחובת השימוע

רענן קריב

עו"ד רענן קריב | משרד אריאל שמר ושות', מהמובילים בישראל בתחום. רענן הינו מנהל פורום דיני עבודה באתר הפורומים המשפטיים, עו"ד קריב צבר מעל 20 שנות ניסיון בין השאר כעורך דין בלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות והינו מומחה בעל שם בתחום הפנסיוני.

תהליך השימוע במהלך פיטורי עובד מוכר ע"י ארגונים ומנהלי משאבי אנוש, אך ישנן סוגיות שונות שנוגעות למקרים נפוצים אשר להן השפעה על הדרך לניהולו של תהליך השימוע ואשר אינן ידועות באופן רחב ואשר יכולים לגרור תביעה משפטית.

בהרצאתו יסקור רענן סוגיות מסוג זה אשר הגיעו לבית המשפט ויסביר על הדרכים הנכונות להתמודדות איתם.

15:00

ארוחת צהריים מלאה ונטוורקינג

 


כנס דיני עבודה ייערך ב-15 בספטמבר
במרכז הכנסים וואהל סנטר (מול אוניברסיטת בר אילן)
עלות הכנס 550 ש"ח פלוס מע"מ

לקבלת פרטים נוספים והתחלת רישום לכנס דיני עבודה, יש להזין את הפרטים הבאים, וללחוץ על הכפתור:

* לאחר מילוי הטופס ישלח טופס רישום למייל שיוזן!

[adrotate banner="172"]

 
למידע נוסף אודות הכנס ניתן להתקשר למערכת HRus בטלפון 0722-555-225.
* למתן חסויות לכנס ניתן לפנות לטלפון למעלה או במייל ל- yoram@hrus.co.il
 

 
* ההשתלמות מוכרת לשמירת רישיון חשב שכר בכיר של לשכת רו"ח 7.5 שעות מתוך 15 שעות.