כמה שעות בשבוע אתם באמת עובדים?

כמה שעות בשבוע אתם באמת עובדים?

במהלך העשורים האחרונים, לוח הזמנים האידיאלי לעבודה היה 9-17 בימי ראשון עד חמישי, ובימי שישי עד שעות הצהריים בלבד

שיתוף
שעות עבודה

שעות עבודה

עד לא מזמן, אנשים עבדו בממוצע 40 שעות שבועיות ולוקחים שבועיים של חופשה בשנה. כיום, 40 שעות עבודה אינו המספר הסטנדרטי. אנחנו נעים יותר לכיוון של 10 שעות עבודה ביום בממוצע, 50 שעות עבודה שבועיות והחופשות מתקצרות. חלק מהאנשים עובדים למשך 50 שעות עבודה בשבוע ואף יותר.

בעלי חברות ועסקים הולכים מעבר מזה ועם עבודה של 12-14 שעות ביממה, בסופי שבוע ובחגים, מגיעים לעיתים למספר של כ- 100 שעות עבודה שבועיות. מדובר בנתונים מדאיגים.

האחריות של אותם בעלי חברות ועסקים ומנהלים בתפקידים בכירים, אינה מאפשרת להם להתנתק מעבודתם כמו שצריך, לנוח ולחדש את האנרגיות. במצד זה, הבריאות שלהם נפגעת והם יתקשו להמשיך בעבודה אינטנסיבית זו לארוך זמן.

מדיניות "זמין תמיד"

מרבית האנשים בתפקידים הבכירים, לא יכולים אפילו למדוד כמה שעות הם עובדים במהלך היום, כיוון שהם כל הזמן עסוקים במכשיר הנייד שלהם – בודקים הודעות, מגיבים למיילים, מבצעים שיחות טלפון, הם זמינים תמיד ומוסחים כל הזמן ע"י עשרות פניות ממקורות שונים.

גם במהלך חופשה משפחתית או זוגית, הם אינם מתנתקים לחלוטין. הם מחויבים להשיב ללקוחות ולפניות ממנהלי הביניים בחברה, וחלקם חוששים לחזור לעבודה לאחר חופשה, כיוון שלמרות שהשיבו למרבית המיילים במהלך החופש, ממתינים להם בתיבת הדוא"ל עוד כ- 2000 מיילים נוספים.

עבודה חכמה יותר

חשוב להבין כי כאשר העובדים שלכם עובדים למשך שעות ארוכות מדי, הם למעשה לא עושים עבורכם שום דבר. מעבר לכמות מסוימת של שעות עבודה בשבוע, העובדים הופכים להיות פחות פרודוקטיביים. מחקר שנערך ע"י חוקר מאוניברסיטת סטנפורד הראה, כי ישנה ירידת תפוקה משמעותית של העבודה לאחר שעוברים 50 שעות עבודה בשבוע.

מנהלת בחברה גדולה אמרה בעבר כי: "בני אדם לא נועדו לפעול כמו מחשבים, במהירויות גבוהות, ברציפות, ולפרקי זמן ארוכים. איזון המאמץ העמוק עם התחדשות אמיתית קשורים באופן אמפירי לביצועים גבוהים יותר ולתוצאות בריאותיות יותר".

מהם אותם חידושים?

חידוש יכול להיות בצורה של הפסקות רבות הכוללות פעילות ספורטיבית כלשהי, ארוחה קלה, קפה ו טכניקת פומודורו, מכתיבה להתמקד במשימה אחת במשך 25 דקות, לקחת הפסקה קצרה, ולעשות זאת ארבע פעמים ברציפות. לאחר מכן, יש לקחת הפסקה ארוכה יותר, ואז להתחיל את התהליך מחדש.

כדי להיות יעילים יותר בעבודה יש לפעול לפי כיוון ברור, להגדיר שעות עבודה תחומות מראש, ואת המשימות שתבצעו בהן ולא לחרוג מהסביר.

חשוב גם להשתמש ולהיעזר במערכות שהופכות את העבודה שלכם ליעילה יותר, להקצות משימות לעובדים הנכונים, ולא לחתור לשלמות.

מלבד הקפדה על הפסקות במהלך שבוע העבודה שלכם, חשוב לקחת חופשה אמיתית בה אתם מתנתקים לחלוטין מהעבודה ולא בודקים את הטלפון כל שעה עגולה.

כאשר העובדים מרגישים שהם חיים חיים מלאים, הם נוטים להיות מאושרים ופרודוקטיביים יותר ולעבוד טוב בהרבה לאורך זמן.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה