כלב מי שבא לעבודה

כלב מי שבא לעבודה

חברת Softchoice, המפתחת פתרונות IT, מאפשרת לעובדים להביא את הכלבים שלהם למשרד, בתנאי שהכלב עבר ריאיון אצל 'משמר הכלבים הארגוני'...

שיתוף
תרבות ארגונית
תרבות ארגונית

מריה אודוארדי, סמנכ"לית הון אנושי בחברה הקנדית Softchoice (חברה טכנולוגית המתמחה בפתרונות IT הנסחרת בבורסה לניירות ערך), התראיינה לאתר משאבי אנוש HR Reporter והציגה את התרבות הארגונית הייחודית שכוללת חלל-פתוח, אווירה ספורטיבית וחיות מחמד כחלק מהצבת.

תרבות ארגונית
מריה אדוארדי

מריה אודוארדי: יש לנו ב-Softchoice סביבת עבודה באמת שונה ומיוחדת. התרבות הארגונית שלנו, שמבוססת על פתיחות ועל שיתוף בין העובדים להנהלה, באה לידי ביטוי ברגע שנכנסים למשרדי החברה. אנחנו נמצאים כולנו בלופט טרנדי שמשדר פתיחות, נגישות ושקיפות ב-look & feel שלו.

אנחנו עובדים בחלל פתוח ורק לקומץ מנהלים יש משרדים כדי לתת להם פרטיות אבל – הם מוקפים בקירות זכוכית – כך שהם כל הזמן מרגישים חלק מהצוות והצוות רואה אותם ומרגיש שהם עובדים לצדם. הלופט עצמו מספק לעובדים די הרבה חללים שנועדו לדיונים רשמיים וגם למפגשים לא רשמיים (לנטוורקינג), כך שמבחינת התכנון, סביבת העבודה שלנו היא כזו שמזמינה עבודת צוות.

דבר שני שאנחנו שמים עליו דגש הוא אווירה ספורטיבית לכן יש לנו חדר כושר שעומד לרשות העובדים והמנהלים בכל עת. זו גם הזדמנות לחזק קשרי עבודה באווירה פחות פורמאלית ובעיקר מאפשר לעובדים שלנו לנהל אורח חיים בריא.

מה שמייחד אותנו מארגונים אחרים אולי יותר מכל זו המדיניות שלנו בנושא חיות מחמד. אנחנו מבינים שלעובדים יש בבית כלבים ושזו מחויבות. מאחר והם מבלים את מרבית שעות היום בעבודה, אנחנו מאשרים להם להביא איתם את הכלבים. המדיניות הזו לא רק מאפשרת לעובדים לאזן בין עבודה לחיים פרטיים ולא נועדה רק להטיב עם העובדים (אמנם זו הייתה המטרה הראשונית), גילינו שכלבים במשרד הם פשוט נכס. כולנו כאן אנשים שאוהבים חיות וזה מוריד את סף הלחץ ויוצר אווירה כיפית.

הכלבים הם 'שוברי קרח'. הם נותנים לעובדים הזדמנות לגשת האחד לעמדה של השני, לפתח שיחה חברית קלילה, להציע לקחת את הכלב של העמית לטיול… זה שובר קרח בין עובדים למנהלים ו/או בין העובדים ללקוחות.

אבל ברגע שקיבלנו החלטה להתיר לעובדים להביא איתם כלבים למשרד הבנו שאנחנו צריכים לנהל את זה. אנחנו קודם כל מקום עבודה והמחויבות שלנו היא קודם כל לעבודה. לכן, הקמנו ועדה בשם 'משמר הכלבים הארגוני'. מטרתם של חברי הוועדה היא לוודא שהעובדים מכירים את החוקים והנהלים הקשורים לחיות מחמד במשרד ושהם עומדים בהם במהלך היום. במקביל, הם משמשים גם כוועדת קבלה לכלבים.

מה זה אומר? זה אומר שאם עובד רוצה להתחיל להביא את הכלב שלו לעבודה, הוא צריך להביא אותו לפגישה עם נציג הוועד כדי להראות לו שהכלב מחוסן, מחונך, מסתדר עם אנשים ועם כלבים אחרים וכו'. זה ממש ריאיון עבודה לכלבים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה