כך תתרמו להצלחה העסקית של החברה

כך תתרמו להצלחה העסקית של החברה

מנהלי משאבי אנוש מביעים רצון להפוך לשותפים עסקיים (Business Partner) בארגון ולקחת חלק פעיל יותר בשולחן ההנהלה. המכשול הוא כי מרביתם אינם דוברים את השפה העסקית

שיתוף
סדנת משחק עסקים

HR as a Business Partner הינה תפיסה המציבה בפני מנהלי משאבי אנוש אתגר מקצועי מורכב. המשמעות של להיות שותף עסקי בחברה עסקית, מתחיל בהבנת "השפה העסקית".

"השפה העסקית" היא:

  • הבנת דוחות פיננסים של חברה – מאזן, דוח רווח והפסד ותזרים מוזמנים
  • הכרת מדדים עסקים – KPI לפיהם הארגון נמדד
  • הבנת הקשר בין החלטה לתוצאה עסקית

למנהלי משאבי אנוש תפקיד משמעותי בהשפעה על התוצאות העסקיות של חברה, מתוקף היותם תומכים בהון האנושי לכל אורך "מחזור חיי העובד" החל משלב הגיוס, דרך שלבי הקליטה, ההדרכה, פיתוח קריירה והקידום ועד לסיום יחסי עובד מעביד.

מנהלי משאבי אנוש שותפים להצלחה באמצעות, צמצום עלויות בלתי רצויות מחד ושימור ההון האנושי מאידך, את ההשפעה ניתן לזהות בשני רכיבים מרכזיים בדוחות הכספיים של החברה, הראשון הוא צד ההכנסות והשני הוא צד ההוצאות.

הגדרת היעדים של החברה מבוצעת בסיום השנה הקודמת באמצעות יצירת תוכניות עבודה, בתהליך זה קיימת חשיבות רבה להבנת היעדים, מה נדרש לבצע על מנת להשיג אותם, ומה תהיה ההשפעה של ההון האנושי על היכולת להשיג את היעדים.

הנושאים המרכזים בהם ה"שותפים עסקיים" של החברה (משאבי אנוש) מתמקדים הם:

  • גיוס כ"א – בזמן ובעלות הרצויה
  • הדרכת עובדים ויצרת מיומנות מתאימה לביצוע היעדים
  • פיתוח קריירה – בניית עתודה ניהולית ומקצועית לביצוע היעדים
  • שליטה בהוצאות השכר של העובדים תוך שמירה על איזון בין עלות לתועלת
  • שמירה על מוטיבציה של ההון האנושי באמצעות רווחה, הוגנות ויציבות תעסוקתית

כיצד להפוך לשותפים עסקיים?

דרך יעילה ואפקטיבית ללימוד השפה העסקית היא באמצעות סימולציה עסקית – "משחק עסקים", זוהי שיטה המקובלת בכל האוניברסיטאות בארץ ובעולם ללימוד באמצעות הדרכה התנסותית.

חברת Andromeda Training פיתחה סימולציה ייחודית הפעילה במעל ל 50 מדינות שונות ברחבי העולם מעל ל 12 שנה, בה המשתתפים לומדים את השפה העסקית באמצעות חוויה של ניהול עסק, על פני מספר מחזורים עסקיים.

מעל ל 500,000 מנהלים שונים ברחבי העולם עברו את ההדרכה, תוך קבלת כלים פרקטיים להבנה ויישום של השפה העסקית, במסגרת חווית הדרכה מיוחדת.

חברת "דולב הדרכה ויעוץ" בשיתוף עם חברת "יישום אנשים ותוצאות" מזמינות אתכם להצטרף לסדנת משחק עסקים ללימוד והבנה של הדוחות הכספיים.  

הסדנא תתקיים ב 19 ליוני במלון דניאל.

לפרטים נוספים על סדנת משחק עסקים – לחץ כאן

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה