כיצד לשמור על קשר עם העובדים במהלך חופשת הקיץ

כיצד לשמור על קשר עם העובדים במהלך חופשת הקיץ

יולי כבר כאן, החופש הגדול התחיל ועובדים רבים יצאו לחופשה ארוכה מהעבודה כדי לבלות עם ילדיהם ובני משפחותיהם בחופשת הקיץ

שיתוף
קשר עם העובדים בקיץ

קשר עם העובדים בקיץ

עיקר החופש הגדול עוד לפנינו וחברות רבות נאלצות "להיפרד" מהעובדים לתקופה ארוכה של מספר שבועות, עניין לא פשוט שמאתגר את המנהלים בחברה והן את העובדים שעומדים בפני ניתוק ממושך שעשוי להקשות עליהם לחזור.
בהחלט ניתן לסכם ולומר שתקופה זו של חופשת הקיץ אינה פשוטה לאף אחד. חברות מאבדות את התפוקה והפרודוקטיביות עם היעדרותם של העובדים, ו. גם לעובדים עצמם אין זה פשוט להתנתק מסדר היום ומקצב העשייה ולמצוא דרכים יצירתיות להעסיק את הילדים.

אין מדובר בחופשה איכותית בה העובדים זוכים למנוחה ורגיעה מהעבודה ולחידוש כוחות. לרב מדובר בפעילויות אינטנסיביות להעסקת הילדים שכרוכות באנרגיה רבה ובהוצאות כספיות גבוהות, שלא תורמות לשקט הנפשי של העובדים.

בהתאם לכך, חברות השכילו להבין כי ישנה חשיבות רבה לשמירה על קשר עם העובדים בחופשת הקיץ ומיישמות זאת בדרכים שונות ומגוונות

להלן 3 דרכים לשמור על קשר עם העובדים במהלך הקיץ:

עדכונים במדיה החברתית

הגדלת הנוכחות במדיה החברתית היא דרך מצוינת עבור עובדים ומנהלים שנשארים לעבוד במהלך הקיץ, לשמור על קשר עם עובדים ומנהלים אחרים שיצאו לחופש. הדרך לעשות זו היא לחזק את המידע והשיתופים ברשתות החברתיות בנושאים כגון: פרויקטים חדשים, לקוחות חדשים שהצטרפו, גיוסים עובדים לחברה, ועוד. כל מידע רלוונטי שחשוב לעובדים לדעת, כדי לפרסם ברשת – במיוחד בבלוג החברה או באתר האינטראנט הפנימי, אליו העובדים יכולים לגשת מכל מחשב וסמארטפון. אפשר גם בהזדמנות זו לאחל לעובדים "חופשה נעימה" ולבקש מהם להעלות תמונות של חוויות מהחופש, כדי לחזק את הקשר עם יתר העובדים בחברה. כל דבר שייצור מעורבות, הוא חיוני ויעיל. הגדלת הנוכחות במדיה החברתית מאוד חשובה, במיוחד כאשר לא מתקשרים ישירות עם העובדים במהלך החופשה.

מפגש משפחות

דרך נוספת ונחמדה לשמור על קשר עם העובדים במהלך החופשה היא לערוך אירוע חברה בשילוב העובדים והמשפחות, כגון: פיקניק, יום ים, ברביקיו, וכד'. כך העובדים יוכלו להישאר בקשר עם חבריהם ומנהליהם, מבלי לגזול מזמן האיכות המשפחתית. במהלך המפגש ניתן לשוחח עם העובדים על מטרות ופרויקטים עתידיים, ולוודא שהם ערוכים לטפל בהם כאשר ישובו מהחופשה.

פעילויות לילדי עובדים

דרך נוספת לשמור על קשר ולהק על הוצאות העובדים בחופשת הקיץ, היא לארגן פעילויות וקייטנות לילדי עובדים בבניין החברה. בדרך זו, גם הרווחתם את העובדים שיכולים לעבוד יותר בימי החופשה בקיץ, והעובדים מרוויחים את האפשרות להמשיך ולעבוד מחד ולשהות במחיצת הילדים שלהם, מאידך.

ניתן לארגן סדנאות והפעלות לילדים שיועברו ע"י מפעילים וחברות חיצוניות ,כך העובדים יוכלו לעבוד בזמן שהילדים עסוקים ונהנים מיום של פעילות. קייטנות של מספר ימים מאפשרות להורים העובדים להמשיך לעבוד מספר ימים נוספים ללא הפרעות.

 

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה