כיצד להצליח בקריירה שלך

כיצד להצליח בקריירה שלך

קריירה מצליחה מבוססת על אופי ועל שליטה פנימית ולאו דווקא על פרמטרים חיצוניים

שיתוף

מה המשמעות של קריירה מצליחה? אנשים רבים סבורים כי ההיבטים הטכניים והפיננסיים של הקריירה הם שקובעים אם מדובר בהצלחה. בין הפרמטרים הללו: אם אתה עובד במשך שעות ארוכות, נוסע לחו"ל פעמים רבות, מחזיק במשרד וברכב מפוארים ומשתכר שכר גבוה. אך ישנו היבט נוסף ומשמעותי בקריירה מצליחה והוא הכישורים שיש לאותו בעל קריירה והיתרונות שהוא מציג על פני האחרים.

אחד הסודות של אנשים קרייריסטיים במיוחד הוא שיש להם מיקוד שליטה פנימי. הם לא נבהלים משינויים וממצבים מתסכלים, כמו גם ממקרים בהם "מורידים אותם למטה". הכוח הפנימי והשקט שלהם מנחה אותם לשמור על מקצועיות ואופטימיות, להמשיך ולפעול על הצד הטוב ביותר ולהמתין שדברים יסתדרו.

השליטה הזו מתעצמת כאשר אתה מבחין בין הדברים עליהם אתה יכול לשלוט ועל אלו שלא. אפילו אם נכנס קולגה שלך למשרד ופוסק בבהלה כי איבדתם את הלקוח החשוב ביותר של החברה, תוכלו לבחור אם להיות מושפעים באופן מידי ולהיכנס לפאניקה, או לקחת נשימה ארוכה ולבדוק באופן יסודי מה תוכלו לעשות כדי להחזיר את הלקוח. או לחילופין להשיג לקוח חדש ראוי לא פחות.

אנשים שיש להם קריירות יוצאות דופן מציגים צמיחה עקבית והתפתחות אישית. הם מבינים את עתידה של החברה ולאן היא הולכת ונעים יחד איתה. לא תמיד אפשר לשלוט על הכיוון לו החברה הולכת, אך תמיד ניתן לשלוט על ההשפעה של המצבים הללו עליך.

אנשים בעלי קריירה מדהימה נוטים להתלהבות ולאנרגיה חיובית. הם לרב ימצאו מה עושה אותם מאושרים במשך היום ומה גורם להם לחיוך ויבחרו ללכת למקומות האלו. גם במצבים מתסכלים הם ידעו למצוא את נקודות האור.

על מנת להמשיך ולקדם את הקריירה הטובה שלכם, ישנן 3 שאלות עיקריות שכדאי לשאול ולענות:

מה החברה למעשה צריכה ממני? עליך ראשית להבין מה התפקיד שלך בחברה בראייה כוללת. מה אתה מספק עבורה, לא רק במיקרו אלא במאקרו. כיצד העשייה שלך משפיעה על החברה ומקדמת אותה. כשתדע את התשובות לשאלות אלו, תוכל להמשיך ולפעול על מנת להשפיע לטובה על החברה כולה.

אילו מיומנויות אתה מעוניין לפתח בזמן הקרוב? מה הדבר אותו תוכל ללמוד שיסייע לך בעבודה ויציב אותך על מפת ההצלחה. איזה קורסים חדשים בתחום בו אתה עוסק מוצעים כיום, מה מהם יקדם אותך על הצד הטוב ביותר?. אחרי שתבין זאת תוכל לפנות לעצמך זמן וללמוד אותם.

מה אני עושה טוב יותר כעת לעומת בעבר? שאלה חשובה נוספת שמסייעת לקדם קריירה היא לעצור ולחשוב כיצד התפתחת עד עתה. מהן המיומנויות אותם רכשת בדרך, במה הן תורמות לך וכיצד השתפרו ביצועיך עד כה. המחשבה הזו תסייע לך כפידבק ותגרום לך להבין עד כמה טוב אתה במה שאתה עושה.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה