שיתוף

עובד גרוע יכול לפגוע במוניטין ובביצועים של החברה במספר דרכים שונות. החל מלהיות חסר אחריות, לא פרודוקטיבי ובעל ביצועים כושלים ועד להרעלת העובדים האחרים בחברה, ופגיעה בפרודוקטיביות שלהם גם.

מסיבות אלו, ברור לחלוטין כי האינטרס של המעסיק הוא לתת תשומת לב מיוחדת לשיפור הביצועים והגישה של אותו עובד גרוע. אך מדוע לעצור בשיפורים בינוניים, כשאתה כבר ממילא משקיע בעובד ויכול להפוך אותו לעובד הטוב ביותר בצוות שלך?

להלן כמה עצות מועילות להפוך את העובד הגרוע לעובד הטוב ביותר:

הביעו הערכה

תאמינו או לא, אחת הסיבות המובילות לכך שעובדים לא יתנו את כל מה שיש להם בעבודה, היא למעשה תוצאה ישירה של חוסר הערכה שלך כלפיהם. מנהלים פעמים רבות אינם מביעים הערכה לעובדים לא מתוך כוונה רעה או רצון לדיכוי, אלא פשוט כיוון שהם שוכחים. במרוץ העבודה והמשימות הרבות העומדות לפניהם, הם אינם נותנים דעתם לחשיבות הבעת הערכה והוקרת העובדים כמקור מספר אחד למעורבותם ולרצון שלהם להשקיע בעבודה ולהצליח.

הערכה עבור העובדים היא לרב מניע חזק יותר מאשר בונוס או שכר גבוה. עליך להציג ולהביע את הערכתך באופן קבוע ובדרכים שונות כדי לספק לעובדים את התחושה שהם רצויים, מוכרים ומוערכים.

ספקו אחריות חדשה

כאשר עובדים לא רואים שום סיכוי לקידום, התמריץ שלהם לעבודה הולך ופוחת. על ידי יצירת אפשרויות קידום אתה מעצים את העובד – גם את זה שנחשב לעובד גרוע, ומספק לו סיבה חדשה נוספת להוכיח את עצמו. כמובן שבלתי אפשרי לקדם עובד שהוכיח ביצועים גרועים וכושלים, אך ניתן לספק לו אחריות חדשה נוספת, כך שהוא ירגיש שהדרך שלו לקידום נסללת מחדש.

אמצו את הרעיונות

כאשר עובדים מעורבים בקבלת ההחלטות בחברה, הדבר מספק להם את ההרגשה שהם חלק ממש שקורה מסביב למשרד. מעורבות העובדים יוצרת השקעה רגשית ומעשית, שכן עובדים שדעותיהם נשמעות ורעיונותיהם מתקבלים, הופכים להיות בעלי השפעה על החברה ולוקחים חלק באחריות כלפיה. עודד את העובד הגרוע להעלות רעיונות לקידום והצלחת החברה והשתדל לקבל לפחות אחד מהרעיונות שלו וליישם אותו. הדבר ישפיע על הרצון שלו להשתתף ולקחת חלק בהצלחה, באופן משמעותי.

אימון והכשרה

לפעמים הבעיה עם עובד שתפקוד לקוי היא פשוט חוסר ניסיון וידע. האימון הנכון וההכשרה המתאימה לתפקיד הם הכרחיים. אם אתה מעוניין שהעובד יתקדם, ישקיע מעצמו ויגדל עם החברה, אל תהסס להכשיר אותו לתחומים בהם הוא חלש יותר. ההשקעה בדרך כלל חוזרת עם בונוס, כך שהעובד ישקיע בכם חזרה.

תמריצים ותגמול

לעתים אין מנוס מלספק תגמולים ותמריצים לשיפור תפוקת העובדים. ישנם עובדים שבסופו של דבר כן מונעים מתגמול כספי והדרך הטובה להניע אותם היא להבטיח לכלל העובדים בחברה תגמול עבור ביצועים מובילים. תכנית תמריצים ותגמולים ייעודית לעובדים בעלי ביצועים גרועים, צריכה להיות מונחלת לכל עובדי החברה, כך שכולם ייהנו ממנה.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה