יצירת תרבות חברה חזקה

יצירת תרבות חברה חזקה

יצירת תרבות חזקה בחברה היא הליבה של הצלחה העסקית שלכם

שיתוף

אתם מעוניינים בתרבות המבוססת על ערכים משותפים, עמדות ברורות, סטנדרטים גבוהים, ותפישות מתקדמות המאפיינים את מטרת הארגון. אחת הדרכים לגבש תרבות כזו היא לוודא שהיא תואמת ומאפיינת את האנשים הטובים שעובדים בארגון שלכם ושהיא תעשה רושם חזק על הלקוחות ועל השותפים העסקיים.

יצירת תרבות חזקה וברורה משדרת שיש חזון מאחורי הארגון והוא ברור ועקבי. היא משדרת שאתם יודעים לאן אתם הולכים ובכוונתכם להגיע רחוק וכי אתם לא תישברו למול אתגרים קשים בדרך. בנוסף, התרבות ממחישה את התפישה המתקדמת, כי חברה נשענת על ההון האנושי שלה ובוטחת בו יותר מכל דבר אחר.
יצירת תרבות מתחילה בישיבת הנהלה עם חברי הדירקטוריון והמנהלים הבכירים, סיעור מוחות, ובסופו של דבר כתיבת מסמך המאפיין את התרבות אותה תרצו להנחיל בחברה. המסמך צריך להכיל גם אסטרטגיה ברורה שמפרטת כיצד להטמיע את התרבות שיצרתם. ישנן תרבויות חברה הדוגלות בעבודה עצמאית למשל, וכאלו הדוגלות בעבודה צוות.

להלן אבני היסוד של תרבות חברה חזקה וברורה:

שקיפות

שקיפות היא ערך חזק וברור שתרצו ליישם כחלק מתרבות החברה. הרעיון המרכזי העומד מאחורי השקיפות הוא, שכל העובדים ירגישו שהם מכירים את החזון והחשיבה העסקית של החברה ויכולים לחלוק את רעיונותיהם עם כל גורם בה.
שקיפות מיושמת בשיתוף הדו"חות הכספיים של החברה עם כלל העובדים, בשיתוף הרעיונות העסקיים של המנהלים הבכירים, עם יתר העובדים. באפשרות שיש לעובדי החברה להציע למנהלים רעיונות משלהם ובפתיחות לגביי אימוץ הרעיונות הטובים.

התנתקות

כולנו צריכים ללחוץ על כפתור האיפוס שלנו מפעם לפעם. אנשים לא יכולים להגיע מוקדם לעבודה ולעזוב מאוחר מדי יום ביומו מבלי להישחק. תרבות חברה חזקה דוגלת באפשרות העובדים להתנתק ממנה מידיי פעם, היא מעודדת את העובדים לקחת חופשות, לבחור יום בו יעבדו מהבית במידה וניתן, מאפשרת גמישות בשעות העבודה וסומכת על העובדים שיתנו את כל כולם ללא קשר למספר השעות בהן הם נמצאים במשרדים.

עוצמה

תרבות חברה חזקה מספקת לעובדים עוצמה ושליטה על הנעשה בחברה. אלו נעשים באמצעות האצלת סמכויות לעובדים מוכשרים, קידום עובדים, הגדלת תחומי האחריות. העובדים צריכים להרגיש שסומכים עליהם לבצע את עבודתם בעצמם. על החברה לייצר מצב בו אין מעקב צמוד על העובדים ויש אמון מלא בהם וביכולתם לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר. על העובדים לזכות בחופש לקחת על עצמם משימות, לנהל אותם, למצוא פתרונות, ולבצע אותם טוב ככל האפשר.

מרחב פיזי

סביבת העבודה והמרחב הפיזי של העובדים לא פחות חשובים ביצירת תרבות חברה. תרבות חברה חזקה המעודדת עצמאות וקידום, צריכה לספק לעובדים סביבת עבודה מתאימה לכך. המשרדים צריכים להיות מעוצבים בצורה פתוחה וחופשית עם חלל גדול, נוף למרחבים פתוחים או לים, ציוד טכנולוגי מתקדם ביותר, אפשרות לסגור את הדלת ולעבוד בשקט ולבד, כמו גם אפשרות לעבוד בצוות בחדרים מיוחדים לצוותים. 

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה