שיתוף

המהלכים העסקיים נעים במהירות מסחררת כיום, ומחיר הקצב המהיר הזה הוא לעתים קרובות חוסר זמן ללמידה. לכן, חברות שמקדישות זמן ומטפחות תרבות ואווירה למידה במקום העבודה עומדות בראש התחרות.

חברות מצליחות הן אלו ששואפות ומצליחות ליישם תכניות הכשרה ולימודים. התוצאה אינה רק של סביבת עבודה נעימה וממריצה אלא גם עובדים מוכשרים שכל הזמן רוכשים ידע חדש ובעזרתו מקדמים את החברה למקומות הראשונים בתחרות בשוק. העובדים הטובים ביותר אינם חוששים לקחת על עצמם הכשרות נוספות ולהיות במסלול של פיתוח תמידי.

תרבות למידה בחברה משפרת את תוצאות הלמידה בכוח העבודה המתמקדת בשיפור מתמיד. כאשר אתה לומד פעיל בעבודה, אתה רואה את האתגרים בצורה ברורה יותר, זוכה לחשיבה יצירתית ואסטרטגיות לפתרון בעיות ובסופו של דבר עובד בצורה חכמה יותר.

כיצד ניתן לטפח סביבת למידה במקום העבודה?

הרצאה שבועית

למשך יום אחד בשבוע, תוכלו לקיים בחברה הרצאה שבועית שתועבר ע"י עובד או מנהל מתוך החברה. לדוגמה, סמנכ"ל השיווק יוכל לספר לעובדים על הטכניקות החדשות והמתקדמות ביותר לשיווק באונליין, וכיצד הם יוכלו לעשות שימוש בכמה מהן בתחומי העבודה שלהם. לדוגמה, הם יוכלו להעצים את עמוד הפיסיבוק או הלינקדאין שלהם, ובכך לשמש כשגרירי מותג טובים יותר לחברה.

הרצאות כאלו מאפשרות לכוח העבודה שלכם לחשוב בצורה אסטרטגית ולהשיג ידע מעמיק יותר בנושאים החשובים ביותר לעתיד העסק.

תקציב לאימונים

אם אתם מעודדים תרבות של למידה בחברה, חשוב לתקצב את המאמצים של העובדים ללמוד. אימון (קוא'צינג) לעובדים ולמנהלים בנושאים חלשים יותר, יוכלו לחזק אותם ולהעצים את עבודתם. השקעות בעובדים שלכם יחזירו לכם דיבידנדים בצורה של כוח עבודה איכותי ומשכיל יותר ורעיונות חזקים שיצאו מן הידע החדש.
החזר שכר לימוד ותוכניות הכשרה

איזו דרך טובה יותר להוכיח את המחויבות שלכם לפיתוח העובדים ללמידה מאשר מימון רכישת הלמידה? תוכנית החזר שכר לימוד מעניקה לעובדים שלכם את החופש להרחיב את אופקיהם ומראה להם את תמיכתכם בטיפוח למידה מתמשכת. זוהי גם הטבה ענקית שיכולה למשוך בהצלחה כישרונות צעירים נוספים לחברה.

הגדרת מטרות למידה ספציפיות

הפכו את הלמידה לחלק מהגדרת המטרות של העובדים. עודדו אותם להציב לפחות מטרה אחת בכל רבעון סביב יעד למידה – בין אם מדובר בצבירת מיומנות חדשה או חיזוק מיומנות קיימת. תמכו בעובדים במאמץ רכישת הידע זה על ידי בדיקת ההתקדמות שלהם במהלך תקופה ואפשרויות קידום לעובדים שצברו ידע והתפתחו.

הפצת ספרי לימוד

הפיצו ספרים לקריאה. השאיפה היא שהעובדים יקראו ספר אחר לפחות בכל רבעון, בין אם מדובר בספר על בריאות ארגונית או בפסיכולוגיה של הצלחה. הספרים עוזרים לעובדים ללמוד ולהשתפר וכן ללמוד יחד כקבוצה. כדי לערב את כל הצוות ולעודד אותם להשתתף, כדאי להזמין את כל מי שיש לו עניין לקרוא לקבוצת קריאה ודיון.

כנסי משאבי אנוש וימי עיון

אין תגובות

השאר תגובה