לדשן את האדמה: שלוש דרכים לטיפוח המועסקים

לדשן את האדמה: שלוש דרכים לטיפוח המועסקים

במקום לשמור על ריחוק מהעובדים, נסו גישה אחרת שבה אתם, מנהלי הכישרונות, פועלים כמו חקלאי שמטפח זרעים

שיתוף
פיתוח עובדים

חונכות והתנהגות אזרחית ארגונית

ישנם אנשים שגורסים כי בין מחלקת משאבי האנוש לבין העובדים צריך להישמר ריחוק וכי על אנשי משאבי אנוש להימנע מלהקשר אל העובדים. סטיב בראון, מנהל משאבי אנוש ברשת הפיצריות LaRosa's, חושב שזו גישה שעלולה ליצור מכשולים גדולים בדרך לאמון ולביטחון, מכשולים שכמעט בלתי ניתן להתגבר עליהם.

בטור שלו באתר משאבי אנוש The Hiring Site כותב בראון שיש היבט לניהול כישרונות שחסר ברוב מקומות העבודה. מה שחסר לשיטת בראון הוא: התפקיד של המדשן. על מנת לצמוח כיועצי כישרונות ולעזור לארגון שלכם להצליח, עליכם להעשיר את הקרקע האינטלקטואלית שלכם ולהיות הזרז שמספק את הוויטמינים וחומרי ההזנה שיגרמו לעובדים לגדול.

הכישרונות בעולם העבודה של היום אינם מעוניינים בפרקטיקות הניהול האחידות שכוללות דיוני ביצועיים לא אישיים וסקרי עובדים במודל המסורתי. הם מצפים מעצמם להתפתח ולגדול, והם מצפים שמשאבי אנוש יסייעו להם בכך.

בתהליך הגיוס הבטחתם שכך יהיה, אך לא תוכלו לקיים את ההבטחות הללו אלא אם אתם בעצמכם לומדים וצומחים. מסיבה זו יועצי כישרונות צריכים להבין שהימים של "עשיתי את שלי" עברו. גישה זו מעולם לא הייתה אפקטיבית והמועסקים של היום יראו את הארגון כמנותק כל עוד הוא ימשיך להתנהל של פיקוד ושליטה.

אם אתם לוקחים על עצמכם את תפקיד המדשן, אתם יכולים להפוך לחקלאי שמטפח אנשים. בראון מבטיח שמהתוצאות ידהימו גם אתכם. אלה הטיפים שלו:

  • הזינו כל אחד באופן שונה. לעתים קרובות מדי, משאבי אנוש רוצים להיות "מידה אחת שמתאימה לכולם". זה נראה הוגן והגיוני (להתייחס אל כולם כשווים ולתת שווה בשווה) אולם זה מעולם לא עבד עם מועסקים מפני שכל אחד הוא אדם שונה. האכילו כל אחד במזון שלו הוא זקוק ואל תהפכו את הפיתוח לעוד תכנית הומוגנית.
     
  • עשו זאת על בסיס יום-יומי. אתם אולי חושבים: איך אפשר לפתח אנשים על בסיס יומי? הרי אנחנו עסוקים כל כך. יועצי כישרונות צריכים להכיר בכך שאין להם קיום בלי העובדים. זה העיסוק שלהם! לכן אם הקדשת זמן כל יום היא מכשול או נטל, בראון מציע להתבונן על העובדים מזווית אחרת. אתם מקבלים את ההזדמנות לגעת בכל האנשים בחברה שלכם ולהשפיע עליהם. כאשר אתם המדשנים שנותנים תשומת לב יום-יום לאנשים, גם אתם צומחים ועוקבים טוב יותר אחרי ההתפתחות שלהם.
     
  • למדו גם את האחרים לדשן. אם תנסו לפתח כל עובד בעצמכם, אתם תוצפו. יועצי כישרונות צריכים להקדיש זמן ממוקד נוסף למנהלים שיש להם אחריות כלפי אחרים. קחו את הזמן ולמדו להכיר את אלה שאחרים על ניהול אנשים. לא רק שתהיה לכם הזדמנות ללמד אותם את הגישה בעלת הערך הזאת, אתם גם תזכו ביותר קרדיט ברמת הארגון.

אנלוגיית החקלאות אולי נראית מאולצת, אבל זכרו את זה: אינכם מטפחים ומזינים את המועסקים שלכם, הם או יקמלו על הענף או יעזבו את החברה. "אז הצטרפו אלי בנעילת מגפי העבודה," אומר בראון, "ובואו נתחיל חפור וללכלך את הידיים באדמה. מועסקים מחפשים דרכים לצמוח, ואתם הם אלה שיכולים לעזור להם להשיג את מטרותיהם."

 סמנכ"ל/ית משאבי אנוש? הירשם/הירשמי עוד היום לפורום סמנכלי HR – פרטים והרשמה כאן 

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה