חידושים בעולם הגיוס, המיון והאבחון

חידושים בעולם הגיוס, המיון והאבחון

MAPP הוא כלי מיון חדשני השולף בלחיצת כפתור את המועמדים הדומים ביותר לעובדים הקיימים בארגון, מקצר למגייסי העובדים את העבודה וחוסך זמן מיותר למועמדים

שיתוף

 :Mark Murphy is the author of "Hiring for Attitude",  CEO of Leadership IQ

When our research tracked 20,000 new hires, 46% of them failed within 18 months. But even more surprising than the failure rate, was that when new hires failed, 89% of the time it was for attitudinal reasons and only 11% of the time for a lack of skill

בראשית הדרך, הניסיון להקטנת אחוז הנטישה של עובדים ומיון איכותני התבצע באמצעות שיטת הביו-דאטה, וכלל פיתוח של שאלון יעודי עבור הארגון. באופן זה פעל מכון תימה מול חברות מתחום התקשורת ומתחום סליקת כרטיסי אשראי.

במהלך השנתיים האחרונות פותח בתימה ניו דומיין מנוע חדשני בעל יתרונות ברורים- שאינו מצריך הבנייה של שאלון ייעודי, במתודולוגיה מתקדמת יותר המסתמכת על ידע אמפירי ומספקת תוצאות מיידיות.

המערכת שפותחה על ידי חברת תימה ניו דומיין ונקראת MAPP (ר"ת: Motivation Attitude Production Pyramid), הנה מנוע המאתר בלחיצת כפתור קורות חיים של מועמדים הדומים ביותר לעובדים המצטיינים של הארגון המגייס. האיתור המיידי מתבצע לאחר שמצטייני הארגון דרגו תכונות המאפיינות אותם מתוך רשימה מוצעת. ניתוח סטטיסטי של תוצאות המצטיינים יוצר פרופיל מובחן. לפרופיל זה מושווה כל מועמד חדש ובהתאם נקבעת מידת ההתאמה לתפקיד/ ארגון. כך, ניתן להשוות את התכונות החזקות של העובדים לבין אלה של המועמדים, ולהסיק באשר למידת התאמתם.  

ה–MAPP (המנוע הממוחשב) מאפשר פתרונות ייחודיים מתקדמים (On-Line):

  1. סינון ומיון איכותני ממוחשב במספר מימדים (On-Line) :
    1. מיון ראשוני של קורות חיים עפ"י פרופיל הארגון.
    2. קביעת  מידת ההתאמה לתפקיד
    3. קביעת מידת התאמה לארגון.
  2. משוב מפורט ומיידי של המוטיבציות המניעות את הפרט בצמוד לקורות החיים.
  3. מאפשרת ראיה אסטרטגית לצורך ביצוע תהליכים ארגוניים ממוקדים.

הערך המוסף של MAPP עבור ארגונים הוא בפוטנציאל העצום שטמון בו לייעול ואוטומציה של תהליכי גיוס עובדים. MAPP מאפשר לאנשי המקצוע בתחום הגיוס ניהול חכם ואפקטיבי של מאגר קורות החיים, קבלת החלטות מושכלות, קיצור לוחות הזמנים של התהליך וחסכון כספי, לצד הצלחות באיוש משרות והפחתת אחוזי הנטישה.

גם מועמדים המשתמשים במערכת מקבלים מידע משמעותי, כאשר הם יכולים לגלות לאיזה סוג ארגון הם מתאימים, לאיזה מקצוע, ובעת התלבטות בנוגע לשינוי קריירה – הכלי יכוון אותם לאיזו דרך לפנות.

לארגונים ה-MAPP תורם מידע רב ערך מעבר לתרומה  לגיוס. הוא מספק תמונת מצב על העובדים הקיימים והמוטיבציות המניעות אותם. בהתאם, ניתן לבצע החלטות בנוגע לניוד פנימי, פיתוח ארגוני ועוד. ה- MAPP עובד בחברות 3M ו- G4S, שהנן חברות בינלאומיות, כשהמגמה היא לשימוש גלובלי בסניפי החברות הללו בעולם.

מטרת המנוע הממוחשב ה-MAPP היא למעשה לסייע גם למועמד וגם למעסיק. אף אחד משני הצדדים אינו מעוניין לגלות לאחר תחילת העבודה ש"אין חיבור" בין העובד לבין הלך הרוח בחברה ולאנשים סביבו, ושלטווח הרחוק הוא לא יחזיק מעמד.

עובד, כמו מעסיק, מחפש מקום שיהיה דומה לו. MAPP מוצא את הדמיון!

למידע נוסף לגבי הפתרונות של MAPP לחץ כאן!

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה