שיתוף

גיוס עובדים הוא תהליך אינטנסיבי ויקר שיכול להוביל ללחץ על המגייסים לגייס את אותם מועמדים דינמיים ואקטיביים שעושים רושם ומביאים אנרגיה רבה לתהליך. התוצאה היא שהמגייסים עלולים לפספס מועמדים שקטים ופאסיביים יותר, שהם נאמנים, ממוקדי מטרה ופרודוקטיביים.

מועמדים אסרטיביים בדרך כלל יודעים לעשות רושם ראשוני טוב על ידי ביצוע שיחת חולין, התרברבות בהישגי העבר שלהם וכיבוש המראיין. מועמדים שקטים ומאופקים לעומת זאת, לעיתים קרובות אינם עושים רושם ראשוני טוב על המראיין וכתוצאה מכך מראיינים נוטים להעסיק את הקבוצה הראשונה, תוך וויתור על היתרונות שהמועמדים השקטים מספקים.

דווקא אנשים שנראים ביישנים מכדי להצליח, לעתים קרובות מחזיקים בכישורים ובתכונות אופי שהארגון שלכם צריך.
לכן, חשוב להקדיש קצת זמן לבחון את הגורמים המשפיעים על החלטות הגיוס שלכם ולאחר מכן ללמוד מדוע חשוב שלא תתעלמו מהמועמדים השקטים וכיצד הם יכולים לספק את האיזון החשוב בין סוגי האישיות שירכיבו את הצוות באיכותי שלכם.

ראיונות עם מועמדים שקטים

המועמדים השקטים יכולים לתקשר בצורה גרועה במהלך ראיונות עבודה, כי אין להם מספיק זמן לאסוף את המחשבות שלהם. הם חושבים לאט ולעומק ולא "יורים" את התשובה הראשונה שאתם מחפשים. מועמדים טובים יכולים להיראות לא מובנים ולא אינטליגנטיים למרות שבפועל הם בדיוק להפך.

למרות שאולי קיבלתם רושם ראשוני שלילי של המועמד, חשוב לשמור על ראש פתוח. מועמדים שקטים שהתראיינו בצורה גרועה לעתים טובים הרבה יותר כעובדים מאשר עמיתיהם המוחצנים. חשוב לשקול מצבים מנקודות מבט רבות ולגלות כיצד עובד מופנם יכול לשמש משאב חיוני.

בצע איתם ראיון איטי ומעמיק ונסה לספק להם מספיק זמן כדי להכין את התשובה שלהם ובכך להדגים את האינטליגנציה ואת היכולות שהם יכולים להביא לצוות שלך.

הכוח השקט מאחורי הקבוצה

לעובדים המופנמים לוקחים זמן להסתגל לסביבה חדשה, אך כאשר זה קורה, מישהו שחשבת תמיד שיהיה מתבודד, עשוי להיות אבן הפינה של הארגון שלך. עם הזמן, עובדים מעריכים יותר את עמיתיהם המופנמים בשל מסירותם ותרומתם לקבוצה.

עובדים ביישנים עוסקים בעבודה בפועל, במקום ליצור רשת של חברויות ופעילויות במקום העבודה, ולמרות שהם עשויים שלא לקחת קרדיט על תפקידם החיוני בפרויקטים, עבודתם לעתים קרובות מניחה את הבסיס להצלחה.

אחת הסיבות העיקריות ללחץ בעבודה של המנהלים היא עובדים שאינם פועלים לפי ההוראות ואינם מסיימים פרויקטים בזמן. עם עובדים שקטים ומופנים, הסבירות כי יעסקו בעיקר בעבודה ויסיימו את הפרויקטים בזמן, היא גבוהה. הם מונעים על ידי הרצון שלהם לרצות את כולם ולא לאכזב את הממונים עליהם ואת חברי הצוות.

עובדים נאמנים

שימור העובדים משפיע על הרווחיות של הארגון שלכם כמו גם על התחרותיות לטווח ארוך. אתה כאשר מפחיתים את תחלופת העובדים, חוסכים כסף, משאבים וזמן..

מועמדים שקטים מתגלים כנאמנים ועובדים בחברה לטווח ארוך. לכן, יהיה קל יותר לשמר אותם בארגון. הם פחות אוהבים שינויים ולכן באופן טבעי הם מעדיפים להישאר באותה עבודה במשך זמן רב ככל האפשר. עובדים אלה נוטים להשקיע באופן אישי בעבודתם ויש להם רצון אמיתי לראות את הארגון שלהם מצליח. רמה כה גבוהה של מחויבות תורמת לביצועים וליציבות של הצוותים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה