שביתה בפלאפון: הראשונה בחברה סלולארית

שביתה בפלאפון: הראשונה בחברה סלולארית

המאבק הפנימי בפלאפון נמשך, ואתמול לראשונה בחברה מסוגה פתחו העובדים בשביתה

שיתוף

הפגנת עובדי פלאפון.

 כ-400 עובדי פלאפון פתחו אתמול בשביתה, שהחריפה הבוקר: אתמול שבתו באופן חלקי עובדי חטיבת ההנדסה, מערכות המידע והמטה. היום שובתים כ-400 עובדי המוקדים הטלפוניים בירושלים ובבאר שבע. בעקבות השביתה יתכן שיהיו שיבושים בקליטה במכשירים הניידים וזמני המתנה ארוכים במיוחד במענה הטלפוני. עם תחילתה של השביתה אתמול בשעה 10:00 בבוקר, יצאו עשרות עובדים לרחובות ממשרדי החברה בגבעתיים ונשאו שלטים האומרים כי 1,700 עובדים החליטו כי יש ועד בפאלפון. העובדים מוחים נגד ההנהלה, המסרבת להכיר בהתארגנותם בהסתדרות. כמו כן הם מאיימים כי בימים הקרובים הם יחריפו עוד את צעדיהם הארגוניים.   

מתחילת הדרך של התארגנות העובדים והקמת ועד עובדים בפלאפון, הביעה ההנהלה התנגדות. כעת פתחו העובדים בשביתה, וזוהי הפעם הראשונה בחברה סלולארית, הנחשבת לכמעט הייטק, שננקטים בה צעדים כאלה ביוזמת העובדים. אם עד היום נהגנו לקרוא בעיקר על עובדי מדינה המפגינים, פותחים בעיצומים ובשביתות, תוך אפשרות לפגיעה בציבור הלקוחות, וכעת חברה סלולארית מתקדמת, חדשנית ותחרותית נמצאת במצב של כאוס ושל השבתה חלקית, העשויה לפגוע בשירות ללקוח. לטענת ההנהלה, השביתה בה נוקטים חלק מהעובדים אינה פוגעת בשירות והוא מתנהל כסדרו.

עוד בשלבי התכנון של השביתה, ניסתה ההנהלה להעביר מסר לעובדים שמדובר בשביתה שאינה חוקית. ההסתדרות, מצדה, אמרה שהיא עומדת מאחורי פעולות אלה בהן נוקטים העובדים, משום שזכותם להתארגנות היא בסיסית וחוקית.

בינתיים, הבוקר התברר כי חלה הסלמה במאבק: הנהלת החברה גררה אמש רכבי ליסינג עם חפציהם האישיים של העובדים שלקחו חלק בשביתה. הנהלת פלאפון מסרה כי לעובדים נמסרה הודעה מראש כי עליהם להחזיר את רכבי החברה, לאחר שיפנו אותם עם חפציהם האישיים. עוד טוענת ההנהלה כי בעת שביתה הסכם העבודה אינו תקף ורכב החברה אמור לחזור למעסיק.  העובדים, מצדם, ממשיכים לאיים שמדובר רק ביריית הפתיחה, והשאלה הנשאלת היא מי החברה הבאה?

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה