בית הדין הארצי לעבודה הגביל את השביתה הכללית ל-4 שעות

בית הדין הארצי לעבודה הגביל את השביתה הכללית ל-4 שעות

השביתה "ללא הגבלת זמן" עליה הכריזה ההסתדרות, הסתיימה כבר ב-10 בבוקר. עופר עיני: "המאבק למען עובדי הקבלן רק בראשיתו"

שיתוף
עופר עיני

בית הדין הארצי לעבודה בירושלים, שקיים אתמול בערב דיון לילי בנושא השביתה הכללית עליה הכריזה ההסתדרות, הגביל אותה ל-4 שעות, כך שהיא אומנם פרצה היום ב-06:00 בבוקר, אך צפויה להסתיים ב-10 בבוקר.

 הדיון, בהשתתפות יו"ר ההסתדרות עופר עיני ושר האוצר יובל שטייניץ, נכנס אל תוך הלילה, במהלכו ניסו נציגי ההסתדרות והאוצר להגיע להסדר אולם ללא הצלחה. בסוף הדיון, הוציא בית המשפט צו מניעה אשר אומנם מאשר את השביתה, אך מגביל אותה ל-4 שעות.

 בתגובה להחלטת בית הדין לעבודה אמר עופר עיני היום כי "המאבק למען עובדי הקבלן רק בראשיתו. אנו נחושים להמשיך כדי לצמצם את התופעה ומקווים שהממשלה והמעסיקים ינצלו את הימים שנתן בית הדין לעבודה, כדי לנהל משא ומתן אינטנסיבי ואמיתי ולהגיע להסכמות".

השביתה, עליה הכריז עופר עיני ביום ה' שעבר, כוללת את כל משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, מערכת הבריאות, מוסדות להשכלה גבוהה, אוטובוסים ורכבות, נמלי הים והאוויר, מוסדות תרבות, כגון מוזיאונים, הבורסה לניירות ערך, הבנקים ואף תיאטראות כמו הקאמרי והבימה.

שיבושים קשים היו בנתב"ג, בו בוטלו כמה מהטיסות היוצאות.

לשביתה הצטרפה גם התאחדות הסטודנטים הארצית, אשר השביתה את האוניברסיטאות וכן מכללות רבות.

גופים נוספים שהיו אמורים לשבות, או בעצם לקיים עיצומים,  הם רכבת ישראל, אגד, דן, חברת החשמל, מקורות,  עמידר, עמיגור, חלמיש, קק"ל, קרן היסוד, משען ועוד.

עופר עיני קיבל את ההחלטה להכריז על שביתה כללית, לאחר שהמו"מ בעניין דרישת ההסתדרות לצמצום מספר עובדי הקבלן הגיע למבוי סתום.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

תגובה 1

 1. נכון שהיתה הגבלה של מספר שעות, אך הנזק שגורמת שביתה כזו גדול מסך השעות שבו היא מתבצעת.

  עובדים אינם יכולים להגיע למקום העבודה שכן אם התחבורה הציבורית מתחילה לפעול רק ב- 10:00 אפשרות ההגעה (במיוחד לאור העומס שנוצר) היא רק בגלישה לשעות הצהריים.

  ילדים קטנים נשארים בבית, מה שגורם גם להורים להחמיץ יום עבודה.

  וכל זאת לפני שנכנסים לנזק שנגרם מכיוון הנמלים ואף הנראות שלנו בעולם כאשר משביתים שדה תעופה.

  שביתות משקיות צריכות להיום נשק יום הדין ולא משהו שנשלף כל פעם מחדש בעת הצורך – נדרשת אחריות ומידתיות.

  אך אנו כחברה, כנראה עוד לא שם…

השאר תגובה