שיתוף

המשימה לגייס עובדים חדשים ולמשוך טלנטים לארגון היתה אמורה להיות פשוטה יחסית בתקופה זו, לאור שיעור האבטלה הגבוה.

אלא שבפועל, לרוב הארגונים קשה בימים אלה להציע לטלנטים הצעות אטרקטיביות בכל הקשור לגובה השכר.

לכן, האלטרנטיבה היא הטבות ותנאי העסקה שנחשבת ליעילה ביותר היא הענקת הטבות שצפוי להן ביקוש גבוה.

נכון לעכשיו, המודעות הגבוהה בציבור לנושא הבריאות צפויה להיות בראש סדר העדיפויות. מודעות זו מצטרפת למגמה המסתמנת בשנים האחרונות של יותר ויותר ארגונים שבונים תוכניות שמיועדות לדאוג לבריאותם של העובדים.

המשמעות בפועל היא, הענקת הטבות של ביטוחי בריאות קבוצתיים משופרים לעובדים שיספקו מענה טוב לצרכי הבריאות של העובדים ובני משפחותיהם.

כך או כך, הצלחתה של תוכנית ביטוחי הבריאות לעובדים בארגון תלויה במידה רבה לא רק בביטוחי הבריאות אלא גם בתכנון מוקפד מראש ותקשור תוכנית הבריאות לעובדים.

המשמעות היא שארגונים יכולים לגרום לעובדים שלהם לחשוב קצת אחרת על כמה מרכיבים שהינם חיוניים לאורח חיים בריא, כמו לדוגמה המזון שהם אוכלים, פעילות גופנית מאורגנת על יד הארגן עצמו וניהול יום העבודה תוך התייחסות להיבט הבריאותי.

כל נושא אורח חיים בריא הופך מאתגר יותר כאשר העובידם עובדים מביתם, אבל ניתן להטמיע את הנושא ואת המודעות לאורח חיים בריא בתרבות הארגונית.

אשר לביטוחי הבריאות הקובצתיים, כדאי להתאים את ביטוחי הבריאות באופן שהם יענו על הצרכים של העובדים.

כלומר, כדאי לברר מהם התחומים שיש לשים עליהם דגש כאשר מרכיבים תוכנית ביטוח בריאות לעובד ולבני משפחתו.

בין השאר כדאי לבדוק את ביטוחי הבריאות הפרטיים הקיימים של העובדים ולראות באילו תחומים העובד תבע את חברות הביטוח. כלומר לבדוק מהם התחומים היותר רגישים עבורו מבחינה בריאותית.

בהסכמת העובדים, כדאי להפגיש אותם עם רופא כדי שיקבע מהם גורמי הסיכון של כל אחד מהם, לרבות משקל עודף, לחץ דם גבוה, עישון וכד'.

הערכות אלה של הסיכונים הבריאותיים של העובד יכולות לסייע למנהלי משאבי האנוש לקבל קנה מידה בנוגע לבעיות הבסיסיות של העובדים, לפני שניגשים לתכנן את תוכנית ביטוחי הבריאות שלהם.

תכנון ביטוח בריאות יעיל ומועיל דורש להגיע לשורש הבעיות הבריאותיות האמיתיות של כל עובד. לשם כך יש צורך לקבל גישה לנתונים בתחומים הבאים:

התפלגות התביעות הרפואיות של כל אחד מהעובדים בארגון בשלוש השנים האחרונות, מרשמי התרופות של העובדים, מחלות תורשתיות, המין והגיל של העובדים, וכל סיכון בריאותי שיכול להיות לכל אחד מהם, כמו למשל היסטוריה משפחתית וכו.

את כל המרכיבים הללו יש לשקלל כאשר בונים את ביטוח הבריאות וגם את תוכנית שיפור הבריאות של העובד. זה אמנם מגדיל את העלויות, אבל חוסך עלויות עתידיות לאחר בחירת המבטח ופוליסות הבריאות.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה