הסיוע ל"פרי גליל" יאושר השבוע ויותנה במספר העובדים שיעסיק

הסיוע ל"פרי גליל" יאושר השבוע ויותנה במספר העובדים שיעסיק

הסיוע יינתן רק בגין עובד במשרה מלאה שימשיך להיות מועסק במפעל ויהיה בתוקף ל-60 חודשים

שיתוף
סגירת מפעל פרי גליל

היקף הסיוע למפעל פרי הגליל יותנה במספר העובדים שיעסיק. כך על-פי הצעה חדשה וניסיונית שאמור לאשר הקבינט הכלכלי-חברתי ביום שלישי השבוע.

הצעת שרי האוצר והתמ"ת מדברת על מתן סיוע למפעל המתוקשר מחצור הגלילית, בהיקף הנאמד ב-9.5 מיליון שקלים. היה וראש הממשלה בנימין נתניה ירצה להיות שותף לאישור ההחלטה, יידחה אישורה עד שישוב מביקורות בצפון אמריקה.

בראיה כוללת, מדובר בתוכנית ניסיונית לשמירה על רציפות העבודה של מפעלים במועצות מקומיות שנקלעו למשבר, בשל גורמים רדיקליים דוגמת המשבר הכלכלי העולמי. ההחלטה מתבססת על החלטת ממשלה מאוקטובר 2011 בדבר ניסוי העצמה של שלוש מועצות מקומיות בפריפריה – חצור הגלילית, קצרין וירוחם.

מפעל שיבקש סיוע יצטרך להעסיק לפחות 200 עובדים במועד הגשת הבקשה. בתקופה שבה יקבל סיוע לא יוכל המפעל לחלק דיווידנדים. הסיוע יינתן רק בגין עובד במשרה מלאה שימשיך להיות מועסק במפעל ויהיה  בתוקף ל-60 חודשים. אם עובד מתקופת הכינוס יפסיק להיות מועסק במפעל, יופסק הסיוע בגינו. בנוסף, גובה הסיוע לעובד יפחת במשך השנים ולא יינתן כפל סיוע לאותו עובד מתוכניות סיוע אחרות של מרכז ההשקעות.

לפי ההחלטה שתוגש לקבינט הכלכלי-חברתי עשויים 2-3 מפעלים נוספים מלבד פרי הגליל ליהנות ממענק.

ההחלטה עתידה להיכנס לתוקף באופן מידי, שכן זוהי החלטה מנהלית שאינה דורשת חקיקה. הכספים למימונה יוקצו ממרכז ההשקעות במשרד התמ"ת.

הבעלים והמנכ"ל של פרי גליל, אושיק אפרים, טען בתגובה כי ראש הממשלה והרב גפני ביקשו ממנו לפתוח את המפעל ולהיות סבלני, כדבריו, אף שטרם הוצגה לו ההצעה כלשונה.

 

חזרו לעבודה

בתחילת השבוע שעבר חזרו 240 עובדי מפעל השימורים הצפוני לעבודתם, בתום ארבעה ימים של חוסר ודאות לגבי עתידם המקצועי.

חזרתם לשגרה התאפשרה נוכח הסכמה בין אפרים לוועדת הכספים בכנסת, וזו אמורה להבטיח לו את המענקים אותם דרש בסך 18 מיליון שקלים.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה