אוקטובר: כ-8,500 עובדים באירועי הספורטיאדה באילת

אוקטובר: כ-8,500 עובדים באירועי הספורטיאדה באילת

המעסיקים מממנים לעובדים את ההשתתפות בתחרויות ואת האירוח בבתי המלון, והאירוע נחשב ל-3 ימי עבודה

שיתוף
ספורט Photo by Sura Nualpradid

כ-8,500 עובדים צפויים להשתתף בשבוע האחרון של אוקטובר באירועי הספורטיאדה השנתיים באילת, הנערכים זו השנה ה-35 על ידי מרכז הפועל, השייך להסתדרות העובדים. ענפי הספורט הקיימים בספורטיאדה הנם כדורגל, שחייה, שש בש, טניס שדה, טניס שולחן, כדורשת, כדורעף, כדורסל, קטרגל, ירי אקדח, שחמט, אופניים, ברידג' ושייט.

מדובר בהפנינג ענק הממומן על ידי המעסיקים מתקציב הרווחה, לרוב במקומות עבודה עם ועדי עובדים חזקים המעגנים זאת במסגרת ההסכם הקיבוצי, ומבחינת תגמול לעובד נחשבים ל-3 ימי עבודה לכל דבר ועניין. העובדים נשארים בבית המלון גם בשישי ובשבת במהלכם לא נערכות פעילויות ספורט, אולם השהות והלינה ממומנת גם היא על ידי המעסיק.

sport Photo by Ambro

על פי ההערכות מדובר בעלות הנעה בין 1,100 ל-2,200 שקל לכל עובד,

כאשר ההוצאה הכוללת עומדת על סך כ-15 מיליון שקל. כל זאת, עוד לפני הוצאות הנסיעה ושכר העבודה להם זכאים העובדים בימים אלו.

הדאגה לבריאות העובד מתחילה לחלחל לארגונים מודרניים, וכך יותר ויותר מעסיקים לוקחים על עצמם את האחריות להפוך את סביבת העבודה לבריאה יותר ואת העובדים לבריאים יותר. העניין בא לידי ביטוי בהצבת מתקני אופניים בכניסה לבניין, הקצאת מקלחות על מנת לאפשר לעובדים להגיע לעבודה באמצעות אופניים, וכן בארוחות בריאות בקפיטריה, הפצת עלונים המציגים מידע אודות אורח חיים בריא יותר, הטבות לעובדים המקדמים את בריאותם האישית ואירועי ספורט כאמור. הארגונים ללא ספק מכירים בערך הכלכלי הכרוך בהשקעה בבריאות העובד.

רבים מהעובדים המשתתפים בספורטיאדה מועסקים על ידי המדינה. התקשי"ר קובע כי "במגמה לעודד עובדים לעסוק בפעילות ספורט, על האחראים במשרד לאפשר לעובדים המעוניינים בכך לעשות הפסקה של עד שעה אחת בשבוע שתוקדש לפעילות ספורט בין כתלי מקום העבודה".

עוד קובע התקשי"ר כי במשרדים בהם קיימות קבוצות עובדים הרשומות בליגה למקומות עבודה והמקיימות אימונים באופן קבוע במשך כל השנה במסגרת הליגה, ניתן לאשר יציאה של חצי שעה אחת לשבוע לפני מועד סיום העבודה לצורך פעילות גופנית מחוץ לכותלי המשרד, בתנאי ששעות האימונים של הקבוצה נמשכות לפחות שעה נוספת בזמנם החופשי של המשתתפים.

בנוגע לפעילות המחוזיאדה הנערכות מדי שנה בירושלים ובמחוז הצפון, וכן לפעילות הספורטיאדה הנערכת כאמור באילת, נקבע כי יוכרו ימי ההשתתפות כימי עבודה. צוין כי באף מקרה אין לשלם שעות נוספות עבור פעילויות אלה, אולם המשרד ראשי לממן את הרשמתן של הקבוצות לפעילויות הספורט וכן לכסות הוצאות ביטוח. במידה ולמעלה מ-10 שחקנים יוצאים לאירוע מטעם המשרד, יתלווה אליהם גם עובד שתפקידו לעסוק בכל הנושאים המינהליים של הקבוצות.

 

ספורט אתגרי – אל תנסו בבית, או בחוץ

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה