הגיע הזמן לנפץ את המיתוס סביב דור ה-Y

הגיע הזמן לנפץ את המיתוס סביב דור ה-Y

כך טוען ברוס טולגן, מחבר הספר Managing Generation X, במאמר דעה על המיתוסים סביב דור ה-Y בשוק העבודה

שיתוף
ניהול עובדים צעירים
ניהול עובדים צעירים

ארגון חייב לדעת לתקשר עם העובדים מהדורות השונים שפועלים בו: בייבי בומרס, דור ה-X, דור ה- Y וממש בקרוב גם דור ה-Z, אבל כדי לעשות את זה צריך להתנתק מכמה מיתוסים! כך טוען ברוס טולגן, מחבר הספר Managing Generation X. במאמר דעה חדש שפרסם לאחרונה ב-Business Management Daily, מנפץ טולגן את המיתוסים השכיחים ביותר סביב דור ה-Y כעובדים. 

לדברי טולגן, כולנו מכירים את המיתוס הנפוץ ביותר סביב דור ה-Y וזה שדור ה-Y זקוק לפידבק תמידי. זה לא מדויק, לא כולם זקוקים לפידבק כל הזמן. אם נאמץ את המיתוס הזה אנחנו בעצם נחמיץ הזדמנות לפתח מערכת יחסים בין-דורית טובה בארגון שבו פועלים כמה דורות במקביל. 

מיתוס שני לגבי דור ה-Y הוא מיתוס הגביע everyone gets a trophy. הנטייה לייחס לדור ה-Y פינוק מיוחד ולחשוב שכל עובד צעיר חושב שמגיעה לו גביע היא פשוט מוטעית. דור ה-Y הוא דור שיודע שמודדים אותו ושהוא צריך לעבוד קשה כדי לזכות בגביע לכן הוא זקוק לפידבק. עובדי דור ה-Y צריכים לדעת האם מודדים אותם ואם כן אז על אלו קריטריונים ומה הם צריכים לעשות כדי לצבור נקודות.

כשמדברים על הצורך של דור ה-Y בפידבקים הכוונה היא לא לטפוח להם על הכתף ולהגיד להם כמה שהם נפלאים ותורמים לארגון… הם לא זקוקים לזה הם גם לא מאמינים לזה. הם רוצים לדעת איך הם מתפקדים ביחס לעמיתים שלהם, ביחס ליעדים שהוצבו להם, הם רוצים לדעת לאיזה ציון לצפות בסוף הפרויקט או בסוף השנה. זה דור שיודע שלא מספיק לקום בבוקר ולהגיע לעבודה בזמן כל יום. הם לא לוקחים את העובדה שיש להם עבודה כיום כערבון לביטחון תעסוקתי בעתיד והם יודעים שכדי להבטיח את מקומם הם צריכים להוכיח את עצמם חזור והוכח.

מיתוס שני שצריך לנפץ הוא שהצעירים יודעים טוב יותר. בארגון יש ידע, יש חוקים, נהלים, מתודולוגיות וכל אלו קיימים בגלל סיבה. עובדים צעירים לא יודעים טוב יותר מהעובדים הוותיקים ולכן הם לא צריכים 'לדלג' על הנהלים שקיימים אלא ללמוד מהעובדים הוותיקים כצעד ראשון בארגון. אחר כך, אחרי שהם ילמדו, אולי הם יוכלו לשפר מעט את הדפוסים הקיימים אבל הם צריכים לדעת לכבד את מה שקיים בארגון כי העובדים המבוגרים יותר, בני דור ה-X או הבייבי בומרס לא היו פחות חכמים מהם (לכל הפחות).

הנך מוזמן/נת לקרוא מאמרים נוספים בנושא פערי הדורות בארגון:

פערי דורות – לא מה שחשבתם
5 טיפים לניהול עובדים מדור העתיד Millennial Generation
גיוס עובדים צעירים היישר מהתנור

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה