האם הארגון שלכם מותאם לסגנון החיים של העובדים החדשים?

האם הארגון שלכם מותאם לסגנון החיים של העובדים החדשים?

פעם המונחים סגנון חיים ועבודה נחשבו לעולמות נפרדים. אולם בימינו כדאי לשלב ביניהם - כדי לגייס יתר מועמדים, לשמר את העובדים הקיימים ולהועיל לתדמית הארגון

שיתוף
סגנון חיים

כשאתם חושבים על חידוש בהקשר לתהליך הגיוס, אתם כנראה חושבים על גיוסים טכנולוגיים. אבל לפני שמגיעים לחידושים הטכנולוגיים, כדאי לחשוב קודם כל ולפני הכל על העובדים החדשים – ומהם הציפיות שלהם מהחיים בכלל ומהעבודה בפרט.

"העובדים החדשים": משלבים בין כל העולמות

אורח החיים שלנו משתנה עם השנים. כיום, אנחנו עוזבים מאוחר מאי פעם את בית ההורים (וחוזרים אליו…), עוברים בממוצע שבע עבודות עד גיל 30 ומתחתנים בגיל מאוחר – אם בכלל.

לעובדים החדשים חשובים לא רק השכר, התנאים וההטבות. חשוב להם למצוא עבודה שתאפשר להם לשמור על איזון בין חיי עבודה לחיי המשפחה והפנאי. ובשתי מילים: סגנון חיים.

אך העובדים החדשים לא מפרידים בין סגנון החיים שלהם לעבודה. הם יעדיפו לעבוד בארגונים אשר מאפשרים להם לחיות את סגנון החיים שלהם – גם בעבודה.

מגייסים? עבדו על אחריות חברתית

למשל, הנה 3 תחומי סגנון חיים בהם משקיעות חברות לשימור עובדים ולמשיכת מועמדים טובים, שכנראה לא חשבתם שיהיו קשורים לגיוס עובדים – אבל הם כן:

1. בריאות

המודעות לחשיבותה של הבריאות הולכת ותופסת נפח רציני בחיינו. אנחנו רוצים להיות יותר בריאים, ורוצים לשמור על הקו הזה גם במסגרת העבודה – בין אם זה לשבת יותר נכון מול המסך, לקום ממנו מדי פעם למתוח איברים וגם לדאוג לביטוח בריאות איכותי.

והארגונים מודעים לכך. בהתאם, רבים מהם פועלים להטמעת שיפור הנושא בקרב העובדים, לעתים אף בעזרת מומחים וחברות ייעודיות. התוצאה היא עובדים מרוצים (ובריאים) יותר – שגם דואגים לספר על כך למעגלים הסובבים אותם.

הארגון שלכם פועל גם הוא בנושא? אל תתביישו לתקשר זאת. יש לכך חשיבות תדמיתית רבה הן מבחינת העובדים הקיימים, הן מבחינת המועמדים הפוטנציאליים והן מבחינת קהל הלקוחות.

2. אחריות חברתית

בימים של מחאות ומאבקים למען צדק חברתי, ובעיקר כאשר כל צעד ושעל של הארגונים חשופים לעיני כל באינטרנט – אלו לא יכולים להרשות לעצמם להתנתק מהציפייה להוגנות כלפי הלקוחות והעובדים שלהם. כתוצאה, ארגונים רבים פועלים באופן אקטיבי להטמעת ערך חברתי בערך העסקי שלהם, אם בעזרת תכניות ייעודיות למטרה זו ואם בדרכים אחרות.

עסקים מנהיגים אחריות חברתית
מעלה: תכנית להנהגת אחריות חברתית בקרב עסקים

 

3. טכנולוגיה

פרסומים לגבי הכרזת מנכלית יאהו
מריסה מאייר אסרה על עבודה מהבית. לא הסכמנו איתה…

אין ספק שהטכנולוגיה שיפרה את חיינו בכל תחומי החיים. חברות רבות מפנימות את הערך שהטכנולוגיה יכולה להביא גם לאיכות העבודה של העובדים, ומאפשרות להם לנצל אותה כדי לעבוד מהבית. מריסה מאייר התנגדה לזה נחרצות לאחרונה, אבל אנחנו לגמרי בעד. ולמה לא, בעצם? כל מה שצריך זה מחשב, חיבור לרשת, משמעת עצמית – וראש פתוח מצד המעסיק, כמובן.

אז בפעם הבאה בה אתם חושבים על מה שהארגון מציע לעובדים שלו – קחו בחשבון גם סגנון חיים כאחד הקריטריונים. בדרך זו לא רק תמשכו מועמדים ותשמרו את העובדים הקיימים, אלא גם תתרמו רבות לערך המוסף של הארגון – ולתדמית שלו.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקהילת מנהלי הגיוס שלנו בלינקדאין!

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה