דרום "אדום": סכסוך עבודה ב"אשלים", שביתה בעיריית ערד

דרום "אדום": סכסוך עבודה ב"אשלים", שביתה בעיריית ערד

בכפר הנוער אשלים מנסה ההסתדרות לשכנע את העובדים להתפטר מיידית; בערד מוחים על הפרת הסכמים קיבוציים

שיתוף
שביתות וסכסוכי עבודה

אם היה נדמה לכם שחלה רגיעה בכדור השלג של השביתות וסכסוכי העבודה במשק לאחרונה, זו כנראה הייתה רק אשליה.

היום הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה ועל שביתה בשני גופים שונים בדרום הארץ. האחד הוא כפר הנוער אשלים בבאר-שבע, שם מתנהל החל מהיום (ג') סכסוך עבודה חריף ובמרחב הנגב של ההסתדרות מנסים לשכנע את 22 העובדים המאוגדים בכפר להתפטר מעבודתם.

לטענת ההסתדרות, ראשי עמותת תיארי סלמה המנהלת את כפר הנוער, כינו את העובדים "פרזיטים" ומתכחשים להסכם השכר הקיבוצי שלהם לטובת הסכמי עבודה אישיים.

בראש העמותה עומדים אלי אלאלוף, לשעבר מנכ"ל קרן רש"י בישראל ורפי שטרית, סגן ראש עיריית באר-שבע בעבר.

"לאור האיום על העובדים ופרנסתם", שחזרו היום בוועד העובדים, "נקבעה פגישה ליום שני האחרון (אתמול, י"ח) שהתפוצצה עוד לפני שהתחילה. זאת משום סירובם של אלאלוף ושטרית להידבר עם חברי הוועד, אלא רק עם נציגי ההסתדרות בלבד".

העובדים מאיימים לנקוט בצעדי מחאה חריפים יותר בימים הקרובים.

כפר אשלים הוקם בתחילת שנות ה- 80 ומוגדר כיום כפנימייה טיפולית-פוסט אשפוזית לאוכלוסייה של ילדים בסיכון, הסובלים מהפרעות התנהגותיות ונפשיות, על רקע רגשי. הכפר מהווה כיום מסגרת יחידה באזור הדרום הנותנת מענה ופתרון לילדים הזקוקים למסגרת פוסט-אשפוזית.

 

"אין לנו ברירה"

דרומה משם, בעיריית ערד, פתחו היום העובדים בשביתה כללית ללא הגבלת זמן הכוללת גם את סייעות הגנים, הפקחים, מחלקת המים ומפני האשפה.

הטיעונים הפעם: אי כיבוד ההסכמים הקיבוציים שנחתמו, אי תשלום עבור "הקפצות" לתפקיד, משמרת שניה, תוספת הספק, דרגות לעובדים ועוד.

אתמול התקיימה פגישה בנדון בין הממונה על יחסי העבודה במחוז ירושלים של התמ"ת, מירב הלוי, לבין ההסתדרות, ועד העובדים וההנהלה. לטענת העובדים, במהלך הפגישה החליטה ראש העיר כי היא מיצתה את דבריה עם נציגות העובדים ולא הייתה מוכנה להתקדם לכדי הידברות.

יו"ר האיגוד המקצועי במרחב נגב מרכזי בהסתדרות, קלריס ויניג: "אנו לא נאפשר להנהלת העירייה להמשיך ולפגוע במערכת יחסי העבודה המאורגנת ובוועד העובדים. לצערנו הרב נתקלנו עד כה בחומה אטומה מצד ההנהלה בכל הנוגע למימוש זכויות העובדים. בהזדמנות זו אני מבקשת מהתושבים להיאזר בסבלנות ולהבין כי לא נותרה ברירה אלא לשבות".

יו"ר ועד עובדי עיריית ערד, עליזה אבידור אומרת היום: "אנו לא יכולים להמשיך בפגיעה המתמשכת בעובדים. התעלמות הנהלת העירייה מועד העובדים היא ניסיון בוטה למחוק את נציגות העובדים. לא ניתן לכך יד".

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה