גיוס אנשי IT לחברה: ראיון עם מנכ"ל Energy Team

גיוס אנשי IT לחברה: ראיון עם מנכ"ל Energy Team

דוד בן טולילה, מנכ"ל חברת Energy Team, מספר על אתגרי גיוס אנשי IT לחברה

שיתוף
דוד בן טולילה. צילום: ניר קידר

דוד בן טולילה, מנכ"ל ומייסד Energy Team

בעידן הטכנולוגי של היום, כמעט כל תחום מקצועי נשען על אנשי ה- IT בחברה, בין זה באופן שבו החברה פועלת בצדה עסקי ובין אם זה האופן בו העובדים מבצעים את משימותיהם.

עם זאת, גיוס אנשי IT מקצועיים ומוכשרים אינו דבר של מה בכך ומנהלים רבים רואים בו אתגר אמיתי.

דוד בן טולילה, מנכ"ל חברת Energy Team וסגן יו"ר הלשכה לטכנולוגיות המידע לנושא תשתיות IT, מתראיין בנושא גיוס אנשי IT לחברה.

כמה זמן אתה משמש כמנכ"ל חברת Energy Team וסגן יו"ר הלשכה לטכנולוגיות המידע לנושא תשתיות IT?

"אני מנכ"ל Energy Team מזה תשע שנים וס. יו"ר הלשכה כחצי שנה".

מה כוללת פעילותך כס.יו"ר הלשכה לטכנולוגיות המידע לענייני תשתיות IT?

"הקמה, גיבוש והטמעה של סטנדרט תשתיות IT לכלל הארגונים בארץ – אחת מהבעיות המרכזיות בארגונים היום היא שההנהלה אינה טכנולוגית וכשהיא שואלת את אנשי הטכנולוגיה שלה שאלות כמו האם אנו מגבים את המידע באופן מספק, האם אנו ערוכים לאיומי סייבר הם מקבלים תשובות שלעתים הן טכנולוגיות מידי ואינן מאפשרות להבין מה מצב הארגון ביחס לסטנדרטים ולארגונים האחרים במשק. הסטנדרט הולך לטפל בדיוק בבעיה זו, כך שהנהלות של חברות יידעו בדיוק רב מה מצב התשתיות שלהם מבלי להידרש להבנה טכנולוגית מעמיקה. בנוסף לסטנדרט התשתיות בארגון אנו מגבשים כעת הסמכות לבעלי התפקידים השונים בעולם תשתיות ה- IT".

מהם האתגרים בגיוס אנשי IT איכותיים ומקצועיים?

"להיות איש IT זה אומר לא רק להיות הטכנולוג הכי טוב, זה בעיקר אומר שצריכה להיות לך הבנה טובה באיך גוף
IT עובד ובעיקר את מי הוא משרת. אנו רוצים לגייס ולהכשיר אנשי IT שבראש וראשונה יודעים לתת שירות מעולה, מבינים שהם חייבים לתעד את הפעולות שלהם ולהיות מאסטרים בהעברת ידע מקצועי לעמיתים שלהם ולטכנאים ולנציגי ה- Help Desk (כך שבעתיד רוב התקלות ייפתרו ע"י הדרגים הראשונים בשרשרת הטיפול ולא יוסלמו עד אליהם)".

האם כיום אכן קיים מצב בו הביקוש לאנשי IT, עולה על ההיצע?

"אין ספק שישנו קושי באיתור אנשי IT איכותיים המשלבים גם ידע טכנולוגי (המתעדכן חדשות לבקרים), גם יכולת שירותית מצוינת וגם הבנה תהליכית ויכולת הדרכה והעברת ידע".

כיצד מתמודדים עם העניין על מנת לגייס?

"אחת מהפתרונות שמצאנו ב- Energy Team זה פשוט לגייס אנשים שיש להם את הידע הטכנולוגי מחד ומאידך יש להם את הפוטנציאל להיות אנשי IT שירותיים ומומחים בתהליכים, ואת הפוטנציאל הזה אנו הופכים למציאות באמצעות הכשרות שבועיות שאנו מספקים לאנשינו".

כמה עובדי IT בחברת Energy Team?

"25".

מהם יתרונות העבודה בחברה עבורם?

"חברת Energy Team אינה חברת השמה אלא חברה המתמחה בניהול תשתיות IT ובניהול פרויקטים רחבי היקף. אנו שמים דגש על מצוינות אישית ועל מקצוענות ומתוך כך ההכשרות שאנו מעבירים לעובדינו נתפסים כ"קורס טיס" לניהול תשתיות IT. ב"קורס טיס" הזה העובדים עוברים הכשרות טכנולוגיות, הכשרות לגבי תהליכי IT ו- Best Practices, מיומנויות רכות ומיומנויות ניהול פרויקטים. בנוסף לכך, בכל שלב בהכשרה ישנו תרגיל מסכם ומבחן הסמכה וכך אנו יכולים להבטיח את רמת המצוינות של אנשינו ומתן שירות ללא פשרות ללקוחותינו".

מה כולל תהליך הגיוס של אנשי IT בחברה?

"אנו בוחנים ראשית את היכולות המקצועיות, התמודדות עם אירועים בלתי מתוכננים ועם תקלות שבר. אנו רוצים לראות שאיש ה- IT יודע להביא פתרונות יצירתיים ולספק ללקוחות ה- IT בארגון שירות ללא רבב גם בתנאי לחץ ועומס לא סבירים".

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה