בצהריים: דיון מרתוני בניסיון למנוע שביתת האחיות ממחר

בצהריים: דיון מרתוני בניסיון למנוע שביתת האחיות ממחר

האחיות מאיימות לשבות מזה חודשים, במחאה על העומס הכבד והמחסור בכוח-אדם בבתי החולים

שיתוף

כעבור כמה "הפסקות עבודה" זמניות בשל עומס בבתי החולים, מאיימות האחיות להצטרף לגל השביתות במשק ולהשבית ממחר (ב') את עבודתן במרכזים הרפואיים בכל הארץ.

היום בצהריים תיערך פגישה משותפת בין נציגי הסתדרות האחיות בראשות אילנה כהן, סגן שר האוצר יצחק כהן ונציגי התקציבים והממונה על השכר באוצר. זאת במטרה לנסות ולגבש הבנות שימנעו יישום הצעדים הארגוניים ממחר.

האחיות מאיימות לשבות במחאה על העומס הכבד והמחסור בכוח-אדם בבתי החולים, כאמור, ופירושו של דבר שלא יפעלו מרפאות הקהילה בקופות החולים, בתחנות טיפת חלב, בלשכות הבריאות, בבתי הספר וכן בבתי החולים.

חרף העומס הכללי, האחיות אינן חושפות במדויק את דרישותיהן מהמדינה, וכפי הנראה דרישות אלה כוללות תוספות של תקנים, תכנית להתמודדות עם המחסור באחיות וכן תוספות שכר שמוגדרות כ"תמריץ" לאחיות שעובדות תחת עומסים כבדים.

בהסתדרות האחיות מגדירים את המהלך כ"צעד אזהרה". אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות: "השביתה אינה מטרה, מטרתנו היא למנוע סכנת חיים ואני מקווה שהמו"מ האינטנסיבי עליו הוחלט בפגישה יביא לפתרון של המחסור באחיות והעומסים הכבדים. "האחיות כבר קורסות תחת הנטל. יש מחסור חמור באחיות מצד אחד ומאידך מספר החולים רק עולה בצורה דרסטית משך כל ימות השנה. המצב הקטסטרופלי של העדר חמור באחיות מביא לקריסת מערך האחיות. מדובר במצב בלתי אפשרי שאף פוגע באיכות השירות לכלל תושבי מדינת ישראל. אני מרגישה חובה לצלצל בפעמון האזהרה. אם לא יהיה פתרון ראוי המצב הזה רק ילך ויחמיר".

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה