בית הדין עיכב את פיטוריו של מנהל מחלקת האכיפה בתאגיד המים "מי...

בית הדין עיכב את פיטוריו של מנהל מחלקת האכיפה בתאגיד המים "מי שבע"

מנהל מחלקת האכיפה בתאגיד 'מי שבע' ויו"ר ועד העובדים - פוטר מתפקידו. לאחר עתירה לביה"ד לעבודה הוקפא הליך הפיטורים

שיתוף
תאגיד מי שבע - סכסוך עבודה

סכסוך העבודה המתמשך בין תאגיד המים "מי שבע" בנגב לבין ועד העובדים, המאוגד בהסתדרות, קיבל תפנית חדשה עם הודעת ההנהלה על דבר פיטורי מנהל מחלקת האכיפה ויו"ר הוועד, איציק לוי. החברה נמקה את פיטוריו של לוי בליקויים בתפקידו. הסתדרות מרחב הנגב פנתה לבית הדין לעבודה בבקשה לצו מניעה עד תום ההליכים ובית הדין נעתר לבקשה.

הנהלת מי שבע הודיע על פיטוריו של לוי, לאחר שלטענתה נתגלו ליקויים חמורים בתפקידו, בהם עיקוב צווי עיכול, פריסת חשבונות באופן שמנוגד לנהלים ומתן הטבות למקורביו. כל זאת על רקע סכסוך עבודה, שהוכרז לאחר סירובה של הנהלת התאגיד לחתום על הסכם קיבוצי ראשון עם העובדים.

בית הדין הארצי לעבודה בבאר שבע, עיכב את פיטוריו של איציק לוי עד למתן פסק דין בתיק העיקרי. לוי לא ישוב לתפקידו עד אז אולם הוא יקבל משכורת עד להכרעה. סגנית נשיאת בית הדין האזורי לעבודה, השופטת יהודית הופמן, ציינה בהחלטה כי "על מנת לבחון את אמיתות הטענות והחשדות שהועלו כלפי איציק לוי ובשים לב להיקף המסמכים והראיות שבתיק ומהות הטענות, כל הצדדים הסכימו כי יש לקיים דיון לגוף הבקשה העיקרית. לפיכך, עמדה זו, שהתקבלה אומנם בהמלצת בית הדין, מובילה למסקנה כי בשל הסיבות שפורטו לעיל, אין להשיב את איציק לוי לתפקידו בטענה כי פוטר רק בשל היותו יו"ר ועד העובדים ועל מנת לפגוע בזכות ההתארגנות של עובדי התאגיד".

בהסתדרות אמרו בתגובה לפסק הדין כי "יש להדגיש כי ההסתדרות בנגב מעולם לא הצדיקה את הפעולות שיוחסו ללוי, באם בוצעו, אך לטענתה אין בהן עילה לפיטורין שכן המעשים לכאורה – הקלה על מקורבים, פריסת תשלומים ומניעת ניתוקי מים – בוצעו גם על ידי בעלי תפקידים בכירים בתאגיד, והיוו למעשה מעין נורמה רווחת בתאגיד".

מתאגיד מי שבע נמסר בתגובה: "בית הדין לעבודה בבאר שבע קיבל בהחלטתו את עמדת התאגיד, לפיה פיטוריו של איציק לוי היו בשל מעשיו החמורים במחלקת האכיפה וללא כל קשר לתפקידו כיו"ר ועד העובדים. הנהלת התאגיד מכבדת את החלטת בית הדין, לומדת אותה ומשוכנעת כי בתום ההליך המשפטי, שיכלול הצגת כל החומר, העובדות והמסמכים עליהם התבססה החלטת התאגיד – תישאר על כנה ההחלטה להפסיק את עבודתו של מר לוי".

הדיון בתיק צפוי לסוף חודש ינואר 2012. 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה