ביטוח פנסיוני מטיב לעובדים – האם זו אחריות משאבי אנוש?

ביטוח פנסיוני מטיב לעובדים – האם זו אחריות משאבי אנוש?

חשיבות המעורבות של מחלקת משאבי אנוש בבחירה וניהול ביטוח הפנסיה לעובדים נידונה לקראת יום עיון 'העולם הפנסיוני בראיית המעסיק'

שיתוף
שכר
שכר

מערך הביטוח הפנסיוני הוא החיסכון המשמעותי ביותר עבור העובדים שלכם. אלו חוסכים יותר משתי משכורות בשנה בקרנות פנסיה וביטוחי מנהלים ויותר ממשכורת שנתית בקרנות ההשתלמות. על כן, זה חיסכון מהותי ומפאת חשיבותו בחיי העובד, לא ניתן להתעלם ממנו, לא כעובדים ולא כמנהלי משאבי אנוש, רווחה, שכר, ייצוג וועדי עובדים וכל תפקיד אחר אשר יש לו נגיעה לתנאי העסקה, תנאי שכר ורווחת העובד. אם בעבר עוד הייתה לנו הפריבילגיה להגיד שאיננו מתמצאים בנושא ולהפנות את העובד למנהל ההסדרים, הרי שכיום המציאות שונה.

חוק הביטוח הפנסיוני שנכנס לתוקף בשנת 2008, לפיו, בין היתר, כל עובד זכאי לקופת פנסיה ובנוסף, כל עובד זכאי לבחור את חברת הביטוח, סוכן הביטוח ואת מסלול החיסכון שלו, אמנם הטיב עם העובדים בטווח הארוך אבל גם דורש מהם לקחת אחריות על עתידם – מבלי לספק להם את התשתית ההולמת.

מרבית העובדים הנאלצים לקבל היום את ההחלטות החשובות ביותר לעתידם אינם מתמצאים בתחום, אינם מכירים את עולם המושגים (הטרמינולוגיה) ואין להם את הכלים ו/או הביטחון לקבל את ההחלטה הנכונה.

נכון, העובד הפשוט הפך מבוקש וחברות הביטוח רודפות אחריו. יש לו כוח בחירה. הוא קהל יעד 'אטרקטיבי' אבל דווקא בגלל שהוא קהל יעד אטרקטיבי – הוא מוצף בחומרים פרסומיים מאחוריהם עומדות סיסמאות ריקות מכל תוכן ומטעות לעתים קרובות. העובד ניצב מול שפע האינפורמציה כשהוא לרוב חסר אונים. דווקא היום, כשניתנת לו זכות הבחירה והמבחר עשיר ומגוון – הוא זקוק להכוונה, לייעוץ ולליווי של גוף או אדם בו הוא נותן את אמונו וזה לרוב, באופן טבעי – מנהל השכר ו/או מנהל משאבי אנוש בארגון.

תפישת הניהול ההוליסטית ושינויים בהגדרת תפקידם ומעמדם של מנהלי משאבי אנוש בארגון מחייבים שינוי גישה. הנהלת הארגון כמו גם העובד עצמו, מצפים ממנהל משאבי אנוש שיידע לכוון, להמליץ, לסייע לעובד לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורו. העובד מצפה שדלתו של מנהל משאבי אנוש תהיה פתוחה בפניו בכל הקשור לעתידו הכלכלי וזה אומר גם מענה לתחום החיסכון הפנסיוני.

חברת HRus מזמינה אותך ליום עיון ייעודי למנהלי משאבי אנוש, רכזי שכר וחשבי שכר, בנושא העולם הפנסיוני בראיית המעסיק, אשר יתקיים ביום חמישי 19 ביולי 2012.

בין נושאי הליבה שידונו ביום העיון:

  • אחריות מנהל משאבי האנוש לחסכון הפנסיוני של העובדים.
  • הבנת החלופות הפנסיוניות השונות, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, אבדן כושר עבודה, קופת גמל.
  • משמעות ביטוח החיים בעולם הפנסיוני.
  • יכולת ההשפעה של מנהל משאבי האנוש על עלויות ניהול החיסכון (דמי הפקדה, דמי צבירה, עמלת סוכן).
  • המשמעות הכלכלית של הטעויות בהחלטות הפנסיוניות, בטווח הארוך.
  • תפקיד מנהל משאבי האנוש במימוש זכויות העובד (למשל אובדן כושר עבודה).

לפרטים נוספים על יום העיון הפנסיוני – לחץ כאן!

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה