איגוד העובדים הסוציאליים: אלימות נגדנו תוביל לסגירת לשכות הרווחה

איגוד העובדים הסוציאליים: אלימות נגדנו תוביל לסגירת לשכות הרווחה

איגוד העובדים הסוציאליים הודיע למנכ"ל משרד הרווחה, כי כל מקרה אלימות נוסף נגד עובדי סעד יוביל לסגירת לשכות הרווחה בכל הארץ

שיתוף

איגוד העובדים הסוציאליים הודיע  למנכ"ל משרד הרווחה, כי נוכח מקרי אלימות כנגד עובדי לשכות הרווחה, כל מקרה אלימות נוסף נגד עובדים סוציאליים ועובדי רווחה בכלל, יגרור לסגירת לשכות הרווחה בכל הארץ כמחאה.

הודעת איגוד העובדים הסוציאליים באה בעקבות מקרה אלימות חמור שארע בשבוע שעבר באגף הרווחה בקרית-אונו, כאשר בן משפחתו של קשיש איים על מנהל האגף ותקף אותו פיזית. בתקרית זו נפגעה אף עובדת סוציאלית לחוק החוסים (פקידת הסעד) וכן נפגע האפוטרופוס של הקשיש. מנהל אגף הרווחה בקרית-אונו, איסר באומל, הגיש תלונה במשטרה.

"שלומם וביטחונם של העובדים הסוציאליים מופקר", טוען יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי.

לדברי פרי, "מזה כשנה מונח על שולחן הכנסת הצעת חוק של ח"כ רחל אדטו (קדימה), המבקשת לקבוע כי דינו של תוקף עובד סוציאלי יהיה מאסר של עד חמש שנים, אולם הממשלה ובית המחוקקים לא פועלים לקידומו. משרד הרווחה החליט גם לבצע עבודת מטה לקביעת סטנדרטים שיבטיחו את שלומם וביטחונם של העובדים הסוציאליים בלשכות הרווחה, אולם לצערנו, עבודת המטה כמו גם החקיקה, לא הושלמו עדיין והאלימות נמשכת".

פרי ציין בנוסף כי "העובדים הסוציאליים המטפלים, בין השאר, באוכלוסיות קשות בחברה הישראלית, נאלצים לעיתים להתמודד עם פרצי הזעם של לקוחותיהם, ובהעדר הגנה נדרשת של הממשלה והחוק, נשארים חשופים לאלימות כלפיהם, שכבר תבעה בעבר רצח של שלוש עובדות סוציאליות על ידי לקוחותיהן ובני משפחתם".

נושא תקיפת עובדי רווחה בפרט ועובדים נותני שירותים בכלל – כדוגמת תקיפת רופאים, עולה מפעם לפעם לכותרות אך לא נעשה מאמץ לתת לתופעה פתרון אמיתי. אף יש מי שיטענו כי הענישה בתחום אינה מספיקה ואינה מרתיעה.

באותו הנושא – לפני כשבוע בית משפט השלום בירושלים גזר 6 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי כספי על אדם שתקף רופא ואחות בבית החולים שערי צדק בירושלים, בגין תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות. אולם האלימות כלפי עובדי הציבור, על פי המקרה שלפנינו, ממשיכה להכות גלים.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה