שיתוף

עובדים מדור המילניום ודור ה-Z מהווים כיום כ-46 אחוזים מכוח העבודה במשרה מלאה בארה"ב, כך עולה מסקר של חברת הסקרים האמריקאית גאלופ.

בשנים הקרובות, ככל שיותר עובדים מדור האיקס יפרשו לגמלאות, ילך ויגבר שיעור העובדים מדורות המילניום וה-Z, בארגונים.

במילים אחרות, עובדי דור המילניום ודור ה-Z נמצאים כיום במוקד כוח העבודה של ארגונים בכל העולם. על פי רצונם ונכונותם לעבוד כשכירים במקומות העבודה, להשקיע בו את מיטב כישוריהם ומרצם, יקבע עתידו של הארגון.

זאת ועוד, עובדים אלה, בגילאי 20 עד 37 הם גם עתודת הניהול של הארגונים. הם אלה שבמהלך העשור הבא יהפכו למנהלים בכירים ואף למנהלים הבכירים ביותר בארגון.

לפני כשלוש שנים ערכה חברת גאלופ סקר בקרב עובדים צעירים (המשתייכים לדור ה-Z ודור המילניום) ממנו עלה, כי יש כמה נושאים המשותפים לרובם המכריע של בני דורות אלה.

מהסקר מתברר, כי הנושא הראשון בחשיבותו עבור בני דורות אלה הוא מעסיק שידאג לרווחתם. החוקרים של גאלופ מציינים כי בנושא זה אין הבדל לעומת דורות קודמים וכי כל אחת מקבוצות הדורות הציבה את נושא הרווחה בארגון בראש סדר העדיפויות – גם לפני משבר קורונה.

נושא נוסף שנמנה עם הנושאים החשובים בעיני העובדים הוא נושא הבריאות. אלא שעבור עובדי דור המילניום ודור ה-Z, סובלים יותר מהדורות הקודמים להם, מבידוד חברתי הפוגע בתפוקה שלהם.

בנוסף, החוקרים של גאלופ מציינים, כי עובדים בדרגים זוטרים מאוד עלולים לחוות קשיים כלכליים חריפים המשפיעים על ביצועיהם היומיומיים.

בשורה התחתונה, החוקרים של גאלופ זיהו 5 אלמנטים של נושא הרווחה שעובדים צעירים מודאגים לגביהם:

1 קריירה.

2 מצב חברתי.

3 מצב פיננסי.

4 מצב קהילתי.

5 מצב פיזי-בריאותי.

כל אחד מהאלמנטים הללו משפיע על האחרים, ושגשוג בכולם הכרחי לחיים.

נושא נוסף שנחשב כבעל חשיבות רבה יותר עבור בני דור המילניום ודור ה-Z הוא נושא האתיקה. בני דורות אלה רוצים לראות מנהלים בעלי רמת אתיקה גבוהה.

עובדים המשתייכים לדורות אלה רוצים לדעת שלעבודה שהם עושים יש השפעה חיובית נטו על בני האדם ועל עולם הטבע.

אחד הנושאים שהחוקרים של גאלופ שמו עליהם דגש הוא ערך האמון והשפעתו על הפרודוקטיביות של העובדים. מהסקר עולה, כי כאשר העובדים סומכים על חברי הצוות שלהם, הכול עובד טוב יותר.

לכן כל ארגון צריך לבדוק האם העובדים שלו חושבים שעמיתיהם בצוות מחויבים לעבודה איכותית, האם העובדים יכולים לשתף פעולה ולעבוד יחד בידיעה שכולם כנים, האם עובדים, ללא קשר לדרגתם, מרגישים כי חששותיהם יישמעו וכדומה.

נושא נוסף שיש לו חשיבות עבור עובדים צעירים, נעוץ ברצונם במנהלים שעובדים בשקיפות ובפתיחות.

 

 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה