איגוד התעשייה הקיבוצית השיק תכנית עתודה ניהולית להכשרת מנכ"לים

איגוד התעשייה הקיבוצית השיק תכנית עתודה ניהולית להכשרת מנכ"לים

איגוד התעשייה הקיבוצית יזם תכנית ייעודית הכוללת 6-8 מפגשים, להכשרת הדור הבא של מנכ"לים ומרכזי משקים, במטרה להצמיח "דור מנהלים מבית".

שיתוף
איגוד התעשייה הקיבוצית

איגוד התעשייה הקיבוצית השיק את תכנית העתודה הניהולית, הכוללת 6-8 מפגשים בתחום של ניהול כוח אדם, ניתוח דוחות כספיים, בניית תכניות אסטרטגיות ועוד, במטרה להכשיר את הדור הבא של קברניטי הקיבוצים בארץ.

"השקעה בדור הצעיר היא חשובה ביותר מבחינת טובת הקיבוץ לטווח הבינוני והארוך", אמרה חגית רז, מנהלת אגף הדרכה באיגוד התעשייה הקיבוצית.  לדברי רז, "קיבוצים רבים שוכרים מנהלים חיצוניים לתפקידים שונים. מנהל חיצוני, מוכשר וטוב ככל שיהיה, אינו שקול לחבר שצמח בקיבוץ."

עוד ציינה חגית רז כי תכנית העתודה הניהולית נועדה להצמיח מנהיגים חדשים מתוך הקיבוצים, בין היתר כדי להעלות את המוטיבציה של הצעירים להישאר. תכנית מסוג זה תמנע "בריחת מוחות" מהקיבוץ אל העיר שכן הצעירים יוכלו לפתח קריירות בתעשייה הקיבוצית.

התוכנית להכשרת מנהלים הינה ייחודית, במבנה שהותאם במיוחד להכשרת מנהיגים בתעשייה הקיבוצית. ההכשרה נערכת לקבוצות של 15-25 צעירים בקיבוץ או באזור מסוים, כך שניתן להתאים התכנים ספציפית לתרבות הארגונית ולצרכים הקונקרטיים של הקיבוצים השולחים את הצעירים לתכנית.

 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה