אהבה מעבר לפינת הקפה: הכל על מערכות יחסים במקום העבודה

אהבה מעבר לפינת הקפה: הכל על מערכות יחסים במקום העבודה

על פי סקר של CareerBuilder משנת 2013, 40% מהעובדים הודו כי הם היו מעורבים במערכת יחסים רומנטית במקום העבודה ואין סיבה להאמין שהמספר השתנה מאז

שיתוף
רומן במקום העבודה

רומן במקום העבודה

לקראת האביב, הפריחה, ציוצי הציפורים, חופשת פסח הארוכה ועומס העבודה שיורד בהתאם, יחסים במקום העבודה מתחילים לצוץ ולצוף בשטח.

מהי המשמעות של יחסים רומנטיים במקום העבודה עבור המעסיקים?

למערכת יחסים שלא עובדת טוב, יש פוטנציאל להעלות את רמת המתח במשרד. זוגות שמציגים חיבה במקום העבודה עשויים לגרום לעובדים אחרים לחוש לא בנוח ויש לכך השלכות על המעסיק. הדרך לטפל ברומן במקום העבודה יכולה לסכן את הארגון כולו, או לחילופין לעודד מערכת יחסים מצוינת שתשפיע באופן חיובי.

חוקי האהבה

למדיניות יחסים רומנטיים במקום העבודה, אין כללים אחידים ונוקשים. עם זאת, יש צורך במשהו שינחה את ההתנהגויות המתאימות. סקרים בנושא מראים, כי רק 42% מהחברות בארה"ב יש מדיניות של היכרויות ודייטינג בתוך הארגון. מדיניות זו באה במטרה להגן על החברה, כמו גם על שני האנשים המעורבים. חשוב לוודא שכל האנשים במשרד מבינים את המדיניות והכללים של הארגון לגביי מערכת יחסים רומנטיים.

מחלקות משאבי אנוש בחברות מסוימות דורשות הצהרה מבני הזוג בכתב, מה שהופך את העובדים המעורבים להיות "רשמיים" בנודע למערכת היחסים ביניהם. חברות אחרות אוסרות על גילויי "אחווה" בין אנשים שעובדים יחד, וזה מאוד מסובך לאכיפה כיוון שהמונח "אחווה" אמורפי למדיי. זה נראה נהדר על הכתב, אבל זה לא מסביר את המצב האנושי.

עובדים רבים מניחים כי כל עוד הם אינם מציגים חיבה בפרהסיה, הזוגיות שלהם לא תתגלה במשרד. זה לא נתיב בטוח עבור קולגות לעבודה שמתחילים לצאת יחד, כיוון שבכל זאת יתכן מתח בין השניים ודברים שליליים עשויים לצוף. דווקא חברות שמעודדות מערכת יחסים במקום העבודה, גם אלו שמבקשות מבני הזוג לחתום על מסמך שמשחרר את החברה מאחריות לתביעות, עדיפות על פני חברות שאוסרות את מערכת היחסים באופן מוחלט. אחרי הכל, לאף אחד בהנהלת החברה אין סמכות להחליט מה יעשה לאחר שעות העבודה.

כיום ניכר כי יותר ויותר חברות מאמצות מדיניות של כללים לגיטימיים לניהול מערכות יחסים רומנטיות במקום העבודה. זאת מתוך שההבנה כי אין לאף אחד אפשרות למנוע מאנשים מערכת יחסים רומנטית ולכן עדיף שזה יעשה בגלוי ומתוך הנחיות שישמרו על בני הזוג ועל החברה.

חברות שמציגות כללים ברורים בנושא ואף משדרים אותם לעובדים אחת לתקופה, מאפשרות לעובדים ערך נוסף עם ניהול מיטבי של מערכת היחסים והדרכים להתמודד איתה במסגרת העבודה.

איך מתמודדים עם פרידה במשרד?

מה קורה כאשר מערכת היחסים מסתיימת? גם אם היחסים יובילו לנישואין בסופו של דבר, 44% מכל נישואין בארצות הברית מסתיימים בגירושין. מעסיקים צריכים להתמודד עם זוגות שאינם יכולים לעבוד יחד בתום מערכת היחסים, למרות שהם צריכים. מערכות יחסים שנכשלות במקום העבודה עשויות ליצור נזק למורל של בני הזוג ולסובבים אותם. האווירה כולה יכולה להפוך עכורה וירודה, ולכם חשוב להנחות את העובדים כיצד לשתף פעולה ולעבוד יחד למרות ועל אף הקושי. לצורך כך חשוב שיהיה ליווי של גורם ממחלקת משאבי אנוש, בתקופה הראשונה של הפרידה.

איסור על מערכת יחסים בין מנהלים וכפופים

כך או כך, חשוב שיהיה איסור על יחסים רומנטיים בין עובדים לממונים עליהם. יחסים רומנטיים יכולים להתקיים רק באופן רוחבי, כאשר אין לאף אחד מבני הזוג סמכות מקצועית על האחר. מערכות יחסים בין מנהלים לכפופים יכולים להוביל לניגוד אינטרסים, לפגוע באמינות, בסמכות, ואף להוביל לניסיונות סחיטה. מצבים מסוכנים רבים יכולים בקלות להתרחש, ממצב שבו אנשים ממשרות לא שוויוניות מעורבים רומנטית.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה